גלעד שלמור ודורון הרמן

"האוכל לא מצליח לעמעם את התחושות - זה כמו סם"

ענת (שם בדוי) סיפרה על התמכרותה לאוכל: "עיקר המניעים לאכילה כפייתית זה כשקורים דברים טובים כי אני מרגישה שאני לא ראויה להם"


ענת (שם בדוי) חברה בקבוצה 'או.איי' (אכלני יתר אנונימיים) סיפרה על ההתמכרות שלה לאכול: "או איי הצילו לי את החיים, הרימו טלפון למשרד שירות שלנו. אני רוצה להגיד שקודם כל אני מכורה לאוכל, זה הדבר שהכי זמין פשוט זה בעיקר ביני לבין עצמי ההתמכרות. אני מדברת רק בשם עצמי וחשוב לי להגיד שזה שאני מציגה את עצמי בשם בדוי כי זה עניין של ענווה". 

ענת סיפרה על הגורמים שמתחילים את התקפי האכילה: "אין טריגר אחד, יש כל כך הרבה דברים שיכולים לעורר את הסיבות, זה בעיקר רגשות התוצאה הפיזית של ההתמכרות זה אכילה כפייתית אבל הגורם זה משהו רגשי. אני יכולה לאכול שאני שמחה או עצובה זה ישמע הזוי, עיקר הטריגרים זה כשקורים דברים טובים כי אני מרגישה שאני לא ראויה לזה. לכן כשהם קורים אני לא יודעת להכיל ולהתמודד עם הרגשות האלה, אז אני צריכה את הסם לעמעם אותן".

המשיכה ושיתפה כיצד נראו הבקרים שלה: "לקום בבוקר זה לגרד את עצמי מהמיטה, בשביל מה לקום בכלל בשביל מה להתחיל עוד יום? לילה לפני אכלתי מכל הבא ליד, והדבר הראשון שבא לי לעשות בבוקר זה תכלס לא לקום. אם נשאר משהו מאתמול אז יאלה אני קמה ואני אוכלת, אני לא משאירה", סיפרה בכאב. 

22/01/2020

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


צילום אילוסטרציה: Ingram Image
Paris