103FM
103FM
האזנה לשידור החי
עכשיו בשידור
ניסים משעל

"15 ניידות משטרה היו מתחת לחדר הכושר שלי"

בעלי רשת מכוני כושר 'לזוז' סטלה ויינשטיין: "אנחנו נשארנו מיותמים" • והתייחסה לכניסת המשטרה למקום שלה: "הוציאו פיזית מתאגרפים"


את דיון ועדת הקורונה שהתכנס אתמול (ה') בנושא הנגשת המידע למחויבי הבידוד והחולים המאומתים סטלה ויינשטיין לא תשכח; דלת חדר הדיונים נפתח בסערה, כאשר ויינשטיין, אם לשלושה ובעלת רשת חדרי הכושר 'לזוז' תקפה בחריפות את החלטתם לסגור את חדרי הכושר מבלי להסתכל על נתוני ההדבקה הנמוכים בהשוואה למקומות ציבוריים אחרים. 

ויינשטיין שוחחה עם ניסים משעל ב-103fm וסיפרה מדוע הייתה כל כך נסערת עד שהחליטה להתפרץ לדיון בנושא ולהפציר בחברי הכנסת לשנות את דעתם: "ענף חדרי הכושר בריא מאוד מבחינת נתוני משרד הבריאות והיו בו 0 הדבקות, אלו לא נתונים שלי. מאז פתיחת הסגר, היו 60 מיליון כניסות לחדרי כושר ברחבי הארץ, מתוכן לפי הנתונים 15 כניסות בלבד היו של חולי קורונה. זה אחוז אפסי. בישיבת הכנסת, כל אחד מהשרים הגן על חלקת האלוהים שלו, ואנחנו נשארנו מיותמים. ב-47 שניות הם הרימו את היד ופשוט אישרו לחרב את חייהם של 120 אלף בתי אב שעובדים בענף הכושר". 

בהמשך דבריה סיפרה ויינשטיין בכאב: "הם לא הגיבו ולא ריחמו. יש לנו פורום מכהן ואנחנו בקשר עם משרדי האוצר והבריאות כל הזמן. תוך כדי שהם מדברים איתנו ואומרים שהם איתנו, אני מקבלת מאחד מחברי הכנסת הודעה בה הוא אומר לי שהממשלה הולכת להחליט לסגור את חדרי הכושר הרמטית. לא עוד התניות, הנחיות והחמרות, אלא סגירה הרמטית של כולם".

על ביקור השוטרים באחד מחדרי הכושר שלה, שיתפה בגילוי לב: "לא סגרתי, קראתי את ההנחיות ונאמר שאפשר לפעול כסטודיו, הם משחקים איתנו פינג פונג. יש לי מתחמי כושר ענקיים של 1,800 מטר ומעלה, הסבתי אותם למתחמי סטודיו עם הפרדה ברורה. באותו היום שוטרים ופקחים הסתובבו בכל הסניפים שלי ולא היה להם מה לומר, כך למאות ואלפי חדרי כושר בכל הארץ. במקום במשרד הבריאות במקום ייתן את המידע לחברי הכנסת לפני בקשתם, הוא מתעסק בלהיכנס בחדרי הכושר".

זאת מלחמה על החיים שלנו

ויינטשיין תיארה כיצד התעמתה עם השוטרים הרבים שפקדו את חדר הכושר שלה, והסבירה: "כשהגעתי לחדר הכושר שלי לא האמנתי למראה עיניי. 15 ניידות משטרה מתחת לחדר הכושר, וכ-20 שוטרים בתוכו שמוציאים פיזית מתאמנים מהמקום. אני אזרחית שומרת חוק, אבל כשרואים שוטר שנצמד אליך, ומאיים עליך בצו סגירה, זה מאיים עלי. כל מה שביקשתי זה שיראה לי את התקנה שעל פיה הוא סוגר. הוא לא נתן, הגיע מפקד תחנה שלא נתן לי לראות את התקנה הזאת כי אין תקנה כזאת. אמרו לי שאם לא אסגור ייקחו אותי לתא מעצר, נתנו לי קנס של 5,000 שקלים והודיעו לי שמוציאים לי שימוע של סגירה ל-30 יום. יכולתי להמשיך להגיד שייקחו אותי למעצר, אני לא מפחדת ממעצר, זאת כבר לא מלחמה על חדר הכושר שלי ולא על ענף חדרי הכושר, זו מלחמה על החיים שלנו". 

בסוף דבריה, ביקרה סטלה ויינשטיין את התנהלותו של רה"מ בנימין נתניהו עם המשבר הכלכלי החריף בתולדות המדינה, ואמרה: "זה נגמר בזה שבמקום שמפקד המשטרה הרגיע את הרוחות, אני עשיתי זאת. לא אתן למרי אזרחי לקרות בתוך חדר הכושר שלי, אבל משהו לא בסדר קורה לנו במדינה, אני לא יודעת מה קורה במדינה שלנו. נתניהו נחשב לגאון כלכלי, אך כל מה שהוא עושה זה לשים כסף טוב מאחורי כסף רע. הסיבה שיצאתי למאבק הזה היא כי יש לי מאמנת אם חד הורית שאמרה לי שאם סוגרים, אין לה מה לאכול בבית ואלו האנשים שאני נלחמת בשבילם". 

עריכה: מיכל קדוש 

10/07/2020
הישארו מעודכנים

"ענף חדרי הכושר הוא מאוד בריא"
"ענף חדרי הכושר הוא מאוד בריא"  |  צילום: תומר נויברג/פלאש90