אלון גל

לפעמים כדאי להסתפק ב'השקעה טיפשה'

אלון גל למאזינה השוקלת להשקיע בעסק מסחרי: "בנתונים האלה עדיף ללכת על השקעה ארוכת טווח במסגרת שוק ההון"


מחירי הדירות הממריאים מובילים לא מעט אנשים לשקול השקעה בנכס מסחרי, כיוון שיכול להניב תשואה גבוהה, יותר מאשר נדל"ן למגורים. נכס מסחרי הוא למעשה כל נדל"ן שאינו למטרת מגורים, כדוגמת: משרדים, חנויות, חניונים, מבנים תעשייתיים, בתי מלון תחנות דלק ועוד. 

המאזינה התלבטה האם כדאי לה להשקיע בכנס מסחרי, ועל כן ביקשה את חוות דעתו של אלון גל. היא סיפרה כי אין לה הון עצמי גדול, "יש לי כ-100,000 ש"ח, יש לי דירה משלי עם משכנתא קטנה וחשבתי להשקיע בחנות או מחסן, להפוך אותם לקליניקה, עד 400 אלף שקל". אלון גל הסביר למאזינה כי כיום קיימות מגוון אפשרויות להשקעה: "נכס מסחרי הוא רווח כמו כל רווח, ההבדל הוא שהדבר הזה ממוסה. זה עסק, האדם שירצה להשכיר ירצה שהתשלום שהוא משלם יהיה מוכר במס, אז הוא יבקש חשבונית וקבלה. קודם כל, התשואה בנכסים מסחריים יותר גבוהה אבל עם המס זה יוצא פחות או יותר אותו הדבר, אין הבדל משמעותי. תגיעי לכ-4 אחוזי תשואה. אני לא יודע אם זה שווה את כל האירוע, כי גם תיקחי משכנתאות".

הוא הציע עבור המאזינה כלי השקעה אותו כינה 'כלי טיפש', והסביר: "מדובר בקרן השתלמות, מבחינת חכמת ההשקעות היא כלי טיפש. קרן השתלמות או קופות גמל להשתלמות יודעת לעשות לאורך שנים, במסלול ההשקעתי-רווחי כנראה תעשה כפול תשואה ואת לא צריכה להתעסק עם סוחר". גל תהה: "אם יש מודלים להשקעה שפשוט יותר נוחים, אז למה לך נכס מסחרי? כשיש 100 אלף שקל, בשביל מה להיכנס לכל האירוע הזה? מדובר באירוע מסובך ומסוכן, בעוד שאם משקיעים נכון בשוק ההון הוא לא פחות בטוח, נהפוך הוא. בעיניי, על פי ההיסטוריה, הוא יותר בטוח". 

אלון סיכם ואמר: "אני חושב שבנתונים האלה עדיף ללכת על השקעה ארוכת טווח במסגרת שוק ההון, בתיק מגוון. יש קופות גמל להשקעה, זה די פשוט. תרוויחי בממוצע פי 3-2 ממה שרצית להרוויח על שכר דירה. למי שאין הון עצמי גדול עדיף ללכת על אפיקים כאלה".

      

עריכה: עופרי גליכמן

האמור באייטם זה מבטא את הדעה האישית של השדר/ת והוא אינו מובא כתחליף לקבלת ייעוץ פרטני מבעל מקצוע המתמחה בתחום, ואין להסתמך עליו בכל צורה שהיא. כל פעולה ושימוש שנעשים על בסיס התכנים המופיעים באייטם הינה באחריות המשתמש/ת בלבד.
20/11/2020

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


Paris