איפה הכסף
עם ענת דוידוב

"הפגיעה בקרקע הייתה קשה - לא היה להם סיכוי"

קצין צה"ל במילואים ששימש מדריך טיסה וצוער נהרגו בהתרסקות המטוס הקל באזור משמר הנגב הבוקר • הפרשן הצבאי טל לב רם ('מעריב', '103fm') עם הפרטים


מטוס קל התרסק בשעות הבוקר באזור משמר הנגב, וכתוצאה מכך נהרגו שני הנוסעים. הפרשן הצבאי טל לב רם ('מעריב', '103fm') הביא את הפרטים מהאסון.

טל לב רם עדכן כי "בשעה 11:30 לערך מטוס קל התרסק באזור משמר הנגב, כמו שקורה באירועים מהסוג הזה גם כוחות קרקעים של מד"א קופצים לנקודה וגם כוח של 669 שמגיע לאזור הזה כמו שקורה בתאונות מהסוג הזה. אבל למעשה לא היה הרבה סיכוי, הפגיעה בקרקע הייתה כל כך קשה כך שעל המקום ידעו לקבוע ששני אנשים נהרגו בתאונה הזאת". הוא הדגיש כי: "תנאי מזג האויר רגילים ולא חריגים באופן כזה או אחר. אני מניח שבהמשך יבדקו את סיבת התאונה, תקלה טכנית או טעות אנוש".

הוא הבהיר כי לא ידועה סיבת ההתרסקות, אך הוסיף: "שטח פתוח, שעה נוחה לטיסה, תנאי מזג אויר יותר מסבירים, אין משהו חריג לא באופי הטיסה ולא במאפיין מזג האוויר - אולי יכול להעיד שלא זיהו משהו ספציפי חיווי של תקלה, בשלב הזה נדמה לי שאנחנו צריכים להמתין".

דובר צה"ל מוסר כי: 'היום (ג'), ח' בכסלו התשפ"א, 24 בנובמבר 2020, נהרגו קצין צה"ל במילואים ששירת כמדריך טיסה וחייל צה"ל ששירת כפרח טיס מבית הספר לטיסה כתוצאה מהתרסקות מטוס קל בשטח פתוח בדרום הארץ.  מפקד חיל האוויר, אלוף עמיקם נורקין, הנחה על הקמת צוות תחקיר מומחים בראשות  קצין בדרגת אלוף-משנה לבחינת נסיבות האירוע. כמו כן, החליט מפקד חיל האוויר על עוצר טיסות אימונים והכשרות בחיל האוויר החל מהיום (ג׳). הודעות נמסרו למשפחותיהם, צה"ל משתתף בצער המשפחות וימשיך ללוותן'.

 

עריכה: עופרי גליכמן

24/11/2020

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


איפה הכסף עם ענת דוידוב
איפה הכסף עם ענת דוידוב  |  צילום: 103fm
Paris