אלון גל

איך מוצר נולד?

המאזינה ובעלה מצאו רעיון למוצר היגיינה חדש המיועד לילדים • מהי הדרך הטובה ביותר להפוך את חלומם הרחוק למציאות בת השגה? • אלון גל הסביר


המאזינה שפתחה את תוכניתו של אלון גל, בחרה להתייעץ עמו על נושא המדיר שינה מעיניה ומעיני בעלה; היא סיפרה כי לפני כשנה מצאו היא ובעלה רעיון למוצר חדש עבור ילדים, אך לאחרונה הם חשים תקועים במסע אל הפצת הרעיון שלהם, ולכן רצו להתייעץ עם אלון ולקבל כיוון נוסף להסתכלות על דרכם המשותפת.

כיצד הופכים מוצר טוב לעסק רווחי? שיווק מוצרים הוא תחום רחב, אשר ניתן לביצוע בשלל דרכים. אחד האתגרים הניצבים בפני מנהלי שיווק הוא אופן השיווק של מוצר חדש, ובניית אסטרטגיית השיווק שלו. המאזינה סיפרה כי היא ובעלה הגו את הרעיון למוצר לפני כחצי שנה: "זה מוצר שתכליתו לא קיימת היום בשוק. יש מוצר שדומה לו, אך לצורך נישה אחרת לחלוטין. מדובר פה בשינוי מהפכני בגישה של היגיינת הילדים והאחריות האישית של הילדים, וגם חיסכון להורים בקנייה של מוצרי צריכה שבגין אותה בעיה ההורים נדרשים לקנות".

עוד הוסיפה: "אנחנו התחלנו את התהליך, ביצענו שרטוטים ואנחנו בדרך למדגם. אנחנו די תקועים. לא יודעים איך לתמחר את זה, לא את המוצר ולא את ההמצאה. אנחנו לא רוצים להשקיע ולבצע בפועל את התהליך אלא רוצים למכור את הרעיון לחברות".

אלון גל בתגובה, מצא עבורם את הדרך המיטבית בה יוכלו להזניק את המוצר שלהם קדימה, ואף להפוך אותו לרווחי: "בכל מיני מיזמים יש 2 אפשרויות. האחת, לייצר ולהפיץ באופן עצמאי. השנייה, לייצר רעיון ולמכור אותו לחברות בתחום. מי שלא בא מעולמות הייצור והשיווק זה בד"כ רעיון רע לנסות לעשות את זה לבד. אף אחד לא יסכים לשים הרבה כסף על רעיון". לכן לטעמו הדרך הנכונה ביותר היא: "לתת בלעדיות לחברה אחת, לבוא עם מצגת מסודרת המציגה את כל מה שייצרתם. המודל העסקי צריך להיות 'אגורה למוצר'. החברה מייצרת את המוצר, משווקת, ואתם מרוויחים 'אגורה למוצר' - זה המודל העסקי".

הוא ציין כי ישנן מספר בעיות הקיימות מבחינת התמחור: "זה לא ניתן לעיגון בפטנט, ברמה העקרונית חברה עלולה לגנוב את הרעיון ולייצר את זה. את צריכה לקחת את זה בחשבון. הדרך הנכונה היא לפנות לחברות מאוד משמעותיות, שכן חברה רצינית ומשמעותית לרוב לא תתעסק בשטויות כאלה. כמו גם בגלל שאין למודל העסקי שבנית מחיר".

 

עריכה: עופרי גליכמן

האמור באייטם זה מבטא את הדעה האישית של השדר/ת והוא אינו מובא כתחליף לקבלת ייעוץ פרטני מבעל מקצוע המתמחה בתחום, ואין להסתמך עליו בכל צורה שהיא. כל פעולה ושימוש שנעשים על בסיס התכנים המופיעים באייטם הינה באחריות המשתמש/ת בלבד.
04/12/2020

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


אלון גל
אלון גל  |  צילום: 103fm
Paris