סיון כהן

"את מקבלי ההחלטות לא מעניין שוק הדיור"

אוהד דנוס, יו"ר לשכת שמאי המקרקעין לשעבר, על אזהרת שר השיכון החדש זאב אלקין (תקווה חדשה) מפני עליית מחירי הדירות: "המחירים רק עולים כל הזמן"


אתמול (ד') התריע שר השיכון הנכנס זאב אלקין (תקווה חדשה) כי מדינת ישראל מצויה במשבר בשוק הדיור, וכי צפויות עליות מחירים בענף. הדבר עורר חשש כבד בקרב זוגות צעירים, שגם ככה מתקשים לרכוש דירה. בנושא זה ביקשה סיון כהן לשוחח עם אוהד דנוס, יו"ר לשכת שמאי המקרקעין לשעבר, שהגיב לדברים.

בשנים האחרונות, חרף הבטחות חוזרות ונשנות של הגורמים הרלוונטיים, מחירי הדירות ממשיכים לזנק ורכישת דירה הופכת למשימה כמעט ובלתי אפשרית. אוהד דנוס התייחס למצב השוק כיום, ואמר: "השוק די רותח. אני חושב שאי הוודאות הפוליטית שליוותה אותנו בשנתיים האחרונות, ליוותה את משרדי הממשלה והיכולת שלהם לפעול במלוא התפוקה שלהם יחד עם משבר הקורונה והמערכה בדרום, הכול ביחד הביאו את הציבור הישראלי להבין שאת מקבלי ההחלטות לא מעניין שוק הדיור".

הוא ניתח את הגורמים לעליית המחירים, ואמר: "היכולות של הממשלה במרכזי הערים שם די מוגבלות. יש את השלטון המקומי, שבמקום לנסות להגיע איתו להסכמות ולהידברות, גם אותו בלשון העם מנסים לערבב והוא לא מתערבב. ההתחדשות העירונית תקועה ואזורי הביקוש הם דלק לשוק הנדלן כי אנשים מחפשים דירות ולא מוצאים". למרות היעד שהציב שר השיכון הטרי לבניית 300 אלף דירות חדשות, הבהיר: "יש בעיות דיור של דיור להשכרה והתחדשות עירונית שחייבים לטפל בהן. המדינה מנסה לשנע אוכלוסיות, אני שומע דיבורים על להקים עוד ערים – זה מיותר בעיניי".

כשנשאל מה היה ממליץ לזוגות צעירים לעשות, השיב: "הבועה של אתמול זה החלום של היום, המחירים רק עולים כל הזמן. מי שזקוק לדירה ומי שיש לו את ההון העצמי לדירה - שיקנה דירה. שלא ימתין".

      

עריכה: עופרי גליכמן

17/06/2021

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


הבנייה בצמיחה
הבנייה בצמיחה  |  צילום: 103fm
Paris