103FM
103FM
האזנה לשידור החי
עכשיו בשידור
ג'ודי שלום ניר מוזס

כל אחד צריך לעשות מה שטוב לו

נטלי דדון, הדוגמנית ומנחת הטלוויזיה, ואמירה בוזגלו, מלהקת, עורכת תוכן, ומגישה בטלוויזיה, על התגובות החריפות שדדון ספגה ברשת


שוב קרב בין הדוגמנית ומנחת הטלוויזיה נטלי דדון למלחין עדי לאון: עוד מימי האח הגדול ב־2019 התעמתו השניים בנושא צניעות האישה. השניים פצחו במלחמה ברשתות החברתיות, לאחר שלאון הגיב לתמונה שגרתית שהעלתה דדון לחשבון 'האינסטגרם' שלה. הבוקר (ו') היא שוחחה עם ג'ודי שלום ניר מוזס והגיבה לדברים. בהמשך, הצטרפה לשיחה המלהקת, עורכת התוכן והמגישה אמירה בוזגלו, שהביעה את דעתה בנושא.

'כל מיני אושיות אינסטגרם דוגמניות, יוצאות תוכניות ריאליטי מצטלמות בחצי עירום, שוכבות על מיטה ומרימות את הישבן וכל מיני פוזות צנועות ומספרות לכן נשים יקרות שזאת העצמה נשית, אישה לאישה, כח נשי אתן חזקות. במה אתן חזקות בדיוק כשאתן מתפשטות ברשת'?, את הדברים החריפים כתב עדי לאון בתגובה לתמונה שהעלתה נטלי דדון לחשבון ה'אינסטגרם' שלה.

לדבריה, "יש פה עיוות של המציאות ושל המסרים שאנחנו מעבירות על מנת לסחוט לייקים. אני אגיד את מה שיש לי להגיד ואף אישה לא צריכה לסתום את הפה או לא להגיב מחשש להתקפה כזו או אחרת ברשת. אני חושבת שקודם כל אנחנו צריכות להגיד את מה שיש לנו תמיד; לא משנה אם זה בביקיני או במשרד. אנחנו נגיד את מה שיש לנו להגיד עם יותר בגדים או פחות בגדים".

כמו כן, התייחסה להערה של לאון עוד בזמן שהותם בבית האח הגדול, כי על מנת שתוכל להיות 'מושלמת' עליה לעבור ניתוח הגדלת חזה: "ה'אישיו' שלי מכאיב אישית זה שנשים קמות בהמוניהם ומגיבות שהיה נראה שנעים לי באותו רגע שנזרקה לעברי "המחמאה", ושואלים 'למה לא הגבתי שם'? האם אנחנו אומרות את זה להבדיל לנשים שנאנסות? שמוטרדות? מישהו יכול להבין מה עובר על אישה באותם רגעים? איך אישה כותבת את הטקסטים האלה, התגובות האלה, מתחת לפוסט שאני אישית מסבירה את העמדה שלי? למה אנחנו לא קמות ותומכות אחת בשנייה במקומות האלה?"

"אסור לנו להיות שיפוטיות אחת כלפי השנייה"

אמירה בוזגלו הצטרפה לדיון, ואמרה: "לי היה קשה, ואמרתי את זה לעדי בפנים. יש לו הערות סקסיסטיות שיוצאות פה ושם, וגם כשהוא אמר לה אז כשהיא יצאה מהבריכה 'את פצצה אבל תעשי חזה' זה מזעזע. הוא אמר את זה וזה שודר. אי אפשר לשפוט איך מגיבים באותו רגע. אבל אני חייבת להגיד שגם אני לא תמיד בדעתך נטלי, בעניין של איך אישה חושפת את עצמה. אבל אני חושבת שאסור לנו להיות שיפוטיות אחת כלפי השנייה".

עוד הוסיפה, כי: "אישית אני לא מבינה בנות שעומדות לי בהלבשה תחתונה בבית, ואפילו לא בבריכה. באיזה הקשר זה מגיע? אני שנים הייתי ברווקות שלי שלמה עם עצמי, עפה על עצמי, העליתי תמונות כאלו ואחרות יותר פרובוקטיביות. היום אני חושבת שלא הייתי עושה את זה. אני חושבת שזה סותר את מה שאנחנו רוצות להשיג, כי אני לא רוצה שיתייחסו אליי כאובייקט מיני".

דדון התקוממה, וקבעה: "אני יכולה לרוץ עירומה ברחובות וזה לא נותן זכות לאף גבר להפוך אותי לאובייקט מיני. למה לא אומרים את זה על גבר שמעלה תמונה עם בגד ים? אנחנו כנשים צריכות להגיד 'סטופ'". על כך בוזגלו השיבה: "אני לא רואה הרבה גברים שמצלמים עצמם בזווית מיניות כאלו ואחרות. התמונה הייתה מהממת, אני פשוט לא מבינה את הרעיון".

         

עריכה: עופרי גליכמן

02/07/2021
הישארו מעודכנים

נטלי דדון
נטלי דדון  |  צילום: פלאש90