איפה הכסף
עם ענת דוידוב

"בתוך שבוע אחד - נהרגו ארבעה פועלים"

ענת על תאונות העבודה בתחום הבנייה: "מתחילת השנה, נהרגו 113 פועלים, ככה לא שומרים על חיים. ככה מזלזלים בחיי בני אדם שקופים" • טור אישי


ענת דוידוב פתחה את התוכנית עם הטור האישי, והפעם על פועלי הבנין שנהרגים כתוצאה מתאונת עבודה בבניינים שהם עובדים בהם. 

"פועל בניין כבן 30, אזרח גיאורגיה, נהרג אתמול באתר הבניה של חברת "דניה סיבוס", ברחוב קרליבך בת"א. שעות לאחר מכן, שוב בת"א, עוד הרוג. פועל כבן 50 נפל ונהרג מהקומה ה- 18 בבנין שבו עבד, ברחוב מנחם בגין. בתוך שבוע אחד, נהרגו ארבעה פועלים. שעות לאחר מכן, עוד תאונת עבודה, הפעם במיפעל באזור התעשיה של יקנעם, שוב נפילה מגובה, הפעם זה ניגמר בפציעה קשה". 

"רוצים עוד? בבקשה: לפני שבועיים, פועל כבן 30 צנח אל מותו כששהה בתוך מעלית משא שקרסה מגובה באתר בניה ברחוב קפלן בת"א! שעתיים קודם, פועל כבן 58, ניפצע פצעים קשים לאחר שצנח ממיבנה בגובה שישה מטרים".

"זה תקציר ארועי הדמים של השבועיים האחרונים. בלתי ניתפס! חיי השקופים לא שווים פרוטה. מנתוני 'קו לעובד', ב- 2021, חלה עלייה תלולה, של יותר מ- 50%, במספר תאונות העבודה, לעומת 2020, הן באתרי בניה והן במפעלים. מתחילת השנה, נהרגו כבר 113 פועלים. מה שהיה צריך להעשות מזמן בנושא בטיחות בעבודה, לא נעשה. קנסות כבדים? נו באמת. פיגומים עם רשת בטיחות למניעת נפילה? ממש לא...פקחי בטיחות באתרים? נוספו, אבל בודדים". 

"ככה לא שומרים על חיים. ככה מזלזלים בחיים. בבני אדם שקופים. שר העבודה והרווחה מאיר כהן, עכשיו זו המישמרת שלך. ניראה אותך עושה שם סדר סוף סוף. בהצלחה".

 

05/07/2021

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


ענת דוידוב בטור האישי
ענת דוידוב בטור האישי  |  צילומים: 103fm, Ingram Image
Paris