אלון גל

חם לכם? קר לכם? בשביל זה אנחנו כאן

המאזין המציא מוצר שעשוי לקרר אתכם כשחם ומיוזע, ולחמם אתכם כשקר ומקפיא • איך הופכים את הבגד המיוחד לפופולרי בקרב האוכלוסייה הכללית?


בשנים האחרונות מתנהל מאבק תקשורתי באשר למשבר האקלים בין אלו המתריעים מפני אסונות שעתידים לבוא עלינו, לבין אלו הטוענים כי מדובר ב'פייק ניוז'. למרות זאת, נדמה שהחודש האחרון הוכיח לעולם יותר מכול כי יש לפעול לטיפול בנושא. שריפת ענק שפרצה בקנדה מחקה כפר שלם מן המפה, בצפון מערב ארה"ב סבלו מגל חום קיצוני ובאירופה אוספים את השברים אחרי השטפונות שפקדו את האזור. המאזין שעלה לשידור סיפר כי המציא פטנט לטיפול בנזקי מזג האוויר, אך אינו יודע כיצד לשווקו. ומה ייעץ לו אלון גל?

בשנים האחרונות אנו עדים יותר ויותר לתופעות של מזג אוויר קיצוני ברחבי העולם, כתוצאה מפליטות מסיביות של גזי חממה שמחממים את העולם. לא ניתן להגיד שזה קרה באופן בלתי צפוי, שהרי מדענים מזהירים מפני כך לאורך שנים רבות. המאזין סיפר כי פיתח בגד שמסייע לקרר ולחמם את גוף האדם. לדבריו, "זה חשוב מאוד, כי למשל בקליפורניה השנה מתו מאות אנשים מקור, ובקנדה מתו מאות מחום".

למעשה, מדובר בשתי חלופות – וסט וחגורה. "בווסט יש 8-6 כיסים ובחגורה יש 4 כיסים. אנחנו מכניסים בכיסים חומר חימום או קירור, הכיסים בנויים כך שאנרגיית החום או הקור הולכת לכיוון הגוף ולא לכיוון הסביבה. זה עובד למשך מספר שעות. הכול נוסה, עובד, בדקנו וקיבלנו אישור לפטנטים". לדבריו, המוצר מסייע באיזון טמפרטורת הגוף במצבי מזג אוויר קיצוניים, ומעניק תחושה נעימה.

"הרעיון יכול להציל חיי אדם"

אלון גל האזין לדברי המאזין, והסביר לו כי הוא יכול לפעול בשתי דרכים: להקים חברה שתייצר ותשווק את המוצר, "זה כולל גיוס משקיעים וכסף, ייקחו לך חלקים גדולים מהחברה, יהיה לך שותף שאתה לא בהכרח רוצה, ואתה מתחיל להסתבך עם כל הייצור והשיווק והתפעול"; או לחלופין, "ליצור שיתוף פעולה חכם עם חברה מתפעלת, הכוונה לייצור, שיווק ומכירה, ואתה תהנה מרווח על כל מכירה. החלום שלך לא היה לייצר ולשווק דברים כאלה, אלא החלום שלך היה להמציא את הפטנט הזה".

עוד הוסיף, כי: "במקרים כאלה צריך לעצור, לחשוב, לתכנן. לחשוב האם אתה יכול להשיג שותף שיש לו קשרים בין-לאומיים חזקים, שיכול לפנות למדינות שמתמודדות עם שינויים האקלים, למשל מדינה כמו קנדה שאולי תרצה להזמין מיליון חתיכות. צריך לשבת ולנתח מי הם הגופים האסטרטגיים הרלוונטיים שיש להם יכולות תפעול מוכחות היום, ששווה להיפגש איתם ולהציע להם מלכתחילה שותפות על בסיס רווח מכל מכירה. כך תוריד מעצמך לחלוטין את הצורך השיווקי-תפעולי".

בסיום השיחה פנה אלון גל אל המאזין, ואמר: "זה מעניין נורא ויש בזה גם ערך, אנחנו נדבר לא בשידור ונחשוב איך אני עוזר לכם לעשות את הצעד הבא, באהבה גדולה. זה נשמע מדהים, רעיון חשוב שיכול להציל חיי אדם בקור ובחום".

        

עריכה: עופרי גליכמן

האמור באייטם זה מבטא את הדעה האישית של השדר/ת והוא אינו מובא כתחליף לקבלת ייעוץ פרטני מבעל מקצוע המתמחה בתחום, ואין להסתמך עליו בכל צורה שהיא. כל פעולה ושימוש שנעשים על בסיס התכנים המופיעים באייטם הינה באחריות המשתמש/ת בלבד.
16/07/2021

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


Paris