אודי סגל וענת דוידוב

עדיין לא יצא מסכנת חיים

אבי סעידיאן, אחיו של איציק סעידיאן עדכן במצבו: "הוא לא יודע למה הוא נמצא פה. הוא לא זוכר ואני מעדיף שלא לספר לו"


לפני חמישה חודשים איציק סעידיאן הצית עצמו אל מול משרדי אגף השיקום של משרד הביטחון, כמחאה על הטיפול שקיבל כמתמודד עם פוסט טראומה. ביום ראשון הוא שב להכרה ואף הגיב לסביבתו. אחיו, אבי סעידיאן, שוחח עם ענת דוידוב וגיא פלג ועדכן במצבו.

אבי סעידיאן, שיתף בדאגה הרבה לשלומו של אחיו וציין ש־95% מהעור המכסה את גופו נשרף. "לפני שבועיים החליטו להעיר אותו והורידו קצת את ההרדמה. אני התעלפתי באותו רגע שהוא ניסה (לתקשר), אני מנסה לדבר ולראות שהוא מגיב, ולפני יומיים הוא ממש ענה לי על שאלה של 'כן ולא' עם הראש. אתמול בלילה הוא ממש ענה לי על שאלה, הזיז את השפתיים. אין לו קול בינתיים אבל לאט־לאט מזיז אות־אות ומילה ואני מנסה להבין אותו".

עוד הוסיף, ואמר: "אני מספר לו על כל המשפחה ועל עם ישראל שאיתו, הוא לא יודע למה הוא נמצא פה ואני מעדיף לא לספר לו. הוא לא זוכר את זה. אני לא מסוגל לעזוב אותו כי אני לא רוצה שהוא ירגיש לבד לשנייה". לדבריו, לאיציק צפוי שיקום ארוך והוא עדיין לא יצא מכלל סכנה. "כל השריר בגוף נאכל ורק לשקם את השריר על הנייר זה שנה וחצי. ומה עם להרים ידיים? אם הוא ילך? מערכת החיסון שלו כשל תינוק בן יומו, יש הרבה בעיות עדיין".

        

עריכה: עופרי גליכמן

29/09/2021

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


Paris