איריס קול

"ההתמכרות לסמים השפיעה עליי לרעה"

הזמר נדב גדג' שיתף במשבר הנפשי שהוביל לאשפוזו במוסד פסיכיאטרי: "חוויתי כמה אפיזודות פסיכוטיות - לא הייתי מודע לעצמי"


נדב גדג' חשף השנה באומץ ובגילוי לב כי עבר התקף פסיכוטי לפני כשנתיים, שהוביל אותו לאשפוז במוסד פסיכיאטרי. בשיחה עם איריס קול ב־103fm סיפר זוכה העונה השנייה של תוכנית הריאליטי 'הכוכב הבא' ('קשת 12') על ההחלמה, ועל הסינגל החדש 'אוטו פלסטיק' מתוך אלבום הבכורה שבדרך.

גדג', ששיריו משדרים תמיד אנרגיות גבוהות, עדכן במצבו לאחר ההתמודדות המורכבת שחווה. "היום אני בסדר גמור. אני מקבל טיפול תרופתי שעוזר לי מאוד ומאזן אותי", סיפר, "לא הייתי מודע לעצמי במשך שנתיים, חשבתי שאין לי בעיה. ההתמכרות שלי לגראס גרמה לי להיחשף למאניה דיפרסיה ולהתקפים פסיכוטיים. אני 'נקי' חצי שנה, אם לא יותר. חשבתי שגראס זה עוד משהו רגיל ולא איזה סם מטורף. לקח לי זמן להבין שההתמכרות השפיעה עליי לרעה. חוויתי כמה אפיזודות פסיכוטיות, אבל עברתי את זה לגמרי".

גדג' שב אל הכתבה שבה נחשף עם סיפורו, והקושי שהגיע איתה: "כשפרסמו את הכתבה עדיין לא הייתי במצב רגיל, לא הייתי בשיא שפיותי", אמר, והוסיף: "הרבה דברים שנאמרו בכתבה לא בהכרח נכונים. לא ידעתי את כל הנתונים - אבל עברתי את זה".

בהשראת האירוע שעבר, החליט גדג' לכתוב שיר, אשר עתיד לצאת בקרוב: "קוראים לו 'משוגע'", חשף, "הוא מדבר על כל האפיזודות הפסיכוטיות ואמור לצאת לקראת החורף". הוא סיפר עוד כי "יש לי חומרים לשירים מכל הסוגים. אני לא כל הזמן כותב על דברים שמחים, זה משתנה. העבודה באולפן היא דינמית. נוגעים בכמה שיותר דברים".

"התחלנו מהפזמון"

גדג' משיק בימים אלה, כאמור, שיר חדש בשם 'אוטו פלסטיק'. בשיחה עם איריס עלה כי השיר נכתב במהלך הסגר הראשון: "בתקופת הקורונה הייתי באובר יצירה. זה התחיל מלופ של גיטרות, התחלנו להריץ כמה רעיונות וכך יצא השיר. התחלנו מהפזמון, עם שמות של רכבי היוקרה". עם זאת, לידיעת המעריצות, לגדג' עצמו אין עדיין רכב שאינו מפלסטיק. "האמת, אני נוהג ברכב של אבא שלי. זה לא מזראטי, אסטון מרטין, או פרארי - אבל עובדים עם מה שיש. אין לי פנטזיה להחזיק רכבים כאלה. אני לא בתוך כל הדאווין".

גם בימים אלה גדג' ממשיך לעבוד וליצור. "אני תמיד מחפש את הדבר הבא, את ההברקה הבאה", סיכם.

 
עריכה: מאור ראטה

29/09/2021

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


נדב גדג'
נדב גדג'  |  צילום יח"צ: משה נחומוביץ'
Paris