איפה הכסף
עם ענת דוידוב

"זכותה של דניאל לגדול עם אמא שלה"

ד"ר דוד תדמור, האפוטרופוס לדין של דניאל לב בת ה־7 שאמה מועמדת לגירוש מהארץ, הגיב על המקרה: "היא צריכה שקולה ישמע טוב יותר יחד עם זכויותיה"


דניאל לב בת ה־7 סוחפת אחריה מדינה שלמה בעקבות הסיפור המצער של משפחתה. אביה הישראלי נפטר בפתאומיות במהלך שאמה התאילנדית באמצע תהליך לקבלת אזרחות ישראלית. לאחר מות אביה של דניאל נעצר תהליך קבלת האזרחות של האם ובימים אלו היא נדונה לגירוש מהארץ. כמו כן, בזמן שאמה מועמדת לגירוש, לדניאל קיימת האפשרות להישאר בארץ. ד"ר דוד תדמור, האפוטרופוס לדין של דניאל לב, שוחח עם ענת דוידוב ב־103fm והגיב לדברים.

"בית המשפט לענייני משפחה השתכנע והגיע למסקנה שכדי לשמור על זכויותיה של דניאל צריך למנות אופוטרופוס לדין, מישהו שיהיה אחראי לכל עניינה לרצון לגרש את אמה. היא בהחזקתה המלאה של אמה, היא לא זקוקה לאפוטרופוס חיצוני. היא כן צריכה שקולה ישמע טוב יותר יחד עם זכויותיה", הבהיר ד"ר תדמור בפתח דבריו.

עוד הוסיף: "נקודת המוצא והפוקוס כולו הם הזכויות של דניאל - היא ילדה ישראלית לכל דבר ועניין. אי אפשר לגרש אזרח ישראלי. אזרח ישראלי הוא לא בר גירוש והמשמעות היא שלדעתי אמה צריכה להיות פה לא מנקודת המבט של הזכות של האם להתאזרח, אלא מזכותה של דניאל, שהיא ישראלית, לגדול עם אמא שלה". 

עריכה: שני רומנו

07/12/2021

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


"זכותה של דניאל לגדול עם אמא שלה"
"זכותה של דניאל לגדול עם אמא שלה"  |  צילום: תומר נויברג/פלאש90
Paris