איפה הכסף
עם ענת דוידוב

מגרשים את האמא - משאירים את הילדה

ענת דוידוב פתחה את תוכניתה בהתייחסות למקרה המצער של דניאל לב, שאביה נפטר ואמה מוגדת לא חוקית: "אסור שזה יקרה" • טור אישי


זוכרים את דניאל לב הקטנה? הילדה בת השבע, בת לאב ישראלי ולאם תאילנדית? הם הכירו בתאילנד, נישאו בישראל וכעבור שלוש שנים, נולדה כאן ביתם דניאל. אביה הישראלי ניפטר, ולאלמנה שאינה ישראלית, אין עפ"י משרד הפנים זכות להישאר בארץ. עכשיו, האם והילדה בסכנת גירוש.

הילדה נזכיר שוב, נולדה בישראל, לא מכירה מציאות אחרת מלבד ישראל. חייה מתנהלים רק כאן, החברים בביה"ס, השפה, המשפחה של אביה כאן, זו המשפחה שלה, ואת האמא התאילנדית שילדה אותה כאן רוצים לגרש.

הפתרון המוצע ע"י משרד הפנים הוא להשאיר את הילדה בישראל ללא אמא שלה. מדובר בילדה בת 7. הגיוני להשאיר ילדה בת שבע ללא אמא שלה.

עכשיו, מבקש הדוד של דניאל, אחיו של האב שניפטר, למנות אפוטרופוס לילדה, בשל מצבה הנפשי. אכן הגיוני להשאיר ילדה בת שבע בישראל ללא האמא שלה.

קולטידה האיטסונג לב, נימצאת בהליך התאזרחות מתחילת שהותה בישראל, וב־2019 הבקשה נידחתה, ההליך אפילו נעצר לגמרי, ואומרים לה לעזוב מיידית את ישראל!

בינתיים פרצה מגיפת הקורונה, קולטידה ביקשה  בשל כך הארכת השהות, סורבה, והסטטוס שלה עכשיו "לא חוקית". ילדה בת שבע, שאביה הישראלי ניפטר, אמורה להישאר לבד בישראל, גם בלי אמא.

אכן הגיוני. כל כך הגיוני, שאסור שזה יקרה!

07/12/2021

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


הטור האישי עם ענת דוידוב
הטור האישי עם ענת דוידוב  |  צילום אילוסטרציה: Ingram Image
Paris