103FM
103FM
האזנה לשידור החי
עכשיו בשידור
ינון מגל ובן כספית

2021, היית טובה אלינו?

ינון מגל ובן כספית חזרו לאירועים הגדולים של השנה כפי שנשמעו ב־103fm • ינון סיכם: "יותר כיף באופוזיציה" • ובן? הוא הודה לנתניהו • משדר מיוחד


שנת 2021 תכף מסתיימת, וזו הזדמנות נהדרת עבור שני המגישים האהובים לחזור אל כל הסיפורים והאירועים הגדולים שהתרחשו השנה: מגפת הקורונה שממשיכה להשתולל ברחבי העולם ולהתל בנו, מבצע שומר החומות, השבעת הממשלה ה־36 בראשות נפתלי בנט ויאיר לפיד, אולימפיאדת טוקיו ועוד רבים. בן כספית וינון מגל הניחו את הריבים בצד לכבוד המאורע, וסיכמו את השנה החולפת בתקווה לשנה טובה יותר.

ינון מגל אמר: "זו הייתה לי שנה נהדרת. שנה בה למדתי שיותר כיף להיות באופוזיציה, כי למה צריך להיות שופר ולהגן על החלטות שלא אתה מקבל? עדיף לתקוף - זה הרבה יותר קל. זה זורם בקלות וזה די משעשע".

הוא הביע את דעתו על הממשלה החדשה בראשות נפתלי בנט ויאיר לפיד, וטען: "עלו שני אנשים לשלטון שהאויב הכי גדול שלהם הוא הארכיון. תרמית פוליטית ומוטציה קואליציונית יצרו ממשלה מנופחת ובזבזנית. אבל העיקר הושג: בלי האיש שהם כל כך אוהבים לשנוא. בקיצור, זו הייתה השנה הכי טובה של בן כספית והכי רעה לישראל".

בן כספית התייחס לצירופה של מפלגה ערבית לממשלה, לראשונה בתולדות המדינה, ואמר: "ההוגה, המייסד, האחראי, פורץ הדרך, סולל הכביש ומקים הגשר הזה הוא בנימין נתניהו. אלף שופרות לא יצליחו למחוק את ההישג הזה, בלעדיו ובלעדי ינון וריקלון זה לא היה קורה", והוסיף: "בשמי ובשם הערבים, היהודים והישראלים המצטופפים כאן יחד, תודה ביבי על כל מה שעשית למען עם ישראל!! היה שווה".

בהמשך, נזכרו בפרשת אלעזר שטרן והמגרסה שהחלה כאן ב־103fm, כאשר השר התראיין לגולן יוכפז וענת דוידוב והודה שכשכיהן כראש אגף כוח אדם בצבא גרס תלונות אנונימיות. בן טען: "זה מקרה שבו נעשה עוול ענק לבן אדם טוב - ולא על ידי 103fm. שטרן כשל בלשונו". ינון, לעומתו, אמר: "אני אוהב את שטרן באופן אישי, אבל יצאו שם כל מיני תלונות שהוא גרס מטפורית או לא מטפורית תלונות. עשית לו פה זיכוי".

הרגעים הגדולים של השנה בתוכנית - ככה זה נשמע

סערת יברקן: "אין שכל אין דאגות"

גם חבר הכנסת גדי יברקן עורר סערה לאחר שתקף את שר הבריאות ניצן הורוביץ, וטען: "כל מה שיש לו למכור באג'נדה הפוליטית זה היותו גיי ואשכנזי". ינון הגיב לדברים, ואמר: "בסוף אנחנו עדיין חיים במציאות שהנכונים והיפים הם אשכנזים. לאתיופי הרבה יותר קשה להתקדם". בן סיכם: "אין שכל אין דאגות", ועדכן שחבר הכנסת הוציא לאחר מכן הודעת הבהרה והתנצלות.

לאחר מכן, חזרו לחודש מאי שהיה רווי במהומות בירושלים, ירי רקטות מסיבי אל עבר ירושלים ומרכז הארץ שהובילו לבסוף לפתיחתו של המבצע הצבאי 'שומר החומות'. יומיים לאחר שהחל המבצע, שוחחו השניים עם האימאם של לוד השייח' יוסף אל־באז. כזכור, הריאיון הפך לסוער במהירות, ובן הטיח בו: "צריך להיכנס באימ־אימא שלכם". הוא ציין כי לאחר מכן, האימאם "נעצר בחשד שקרא לפגוע בשוטרים, יצא לנו טוב".

למרות הפסקת האש שהושגה בתום המבצע, המתיחות בגבול רצועת עזה נמשכת גם בימים אלו. לפני כמה חודשים נהרג הלוחם בראל חדריה שמואלי ז"ל בעת פעילות מבצעית. אמו, ניצה שמואלי, התראיינה ב־103fm ותקפה את ראש הממשלה: "אפילו לא יודע את שמו". ביום שני האחרון הציג מפקד אוגדת עזה את ממצאי התחקיר למשפחה, לפיו נעשו שגיאות טקטיות של פריסת הכוחות על הגדר. בן ספד ללוחם: "היה גיבור ישראל". ינון נזכר: "זה היה אירוע דרמטי".

בעקבות גיא פלג: האם ינון יתבע גולשים?

עיתונאים רבים מצאו עצמם תחת מתקפה ברשתות החברתיות וגם פיזית בשנה החולפת, ובהם: יוסי אלי, מאור צור, ברוך קראאילה חסון ומשה נוסבאום. בן וינון התייחסו לשיחה שניהל גיא פלג עם מאזין ב־103fm, בה עדכן כי בכוונתו לתבוע מספר אנשים בגין לשון הרע. בן החמיא: "מלך", וציין כי "אני לא תבעתי איש". ינון הוסיף כי גם הוא לא עשה זאת, "למרות שזה כסף על הרצפה".

בהמשך, המגישים שבו אל אולימפיאדת טוקיו (2020) שנמשכה 16 ימים אל מול יציעים ריקים, בשל מגפת הקורונה. ארטיום דולגופיאט ולינוי אשרם זכו במדליות זהב, אבישג סמברג ונבחרת הג'ודו זכו בארד והביאו הרבה כבוד לישראל. בן כספית ואריה אלדד שוחחו עם אמו של דולגופיאט, שהביעה מורת רוח על כך שבנה לא יכול להתחתן בישראל. ינון קבע: "אנשים לא צריכים לנסוע לקפריסין כדי להתחתן. יש פה בעיה, צריך לפתור את זה". בן הסכים וטען שצריך לאפשר לאנשים שאינם יהודים להתחתן בחתונה אזרחית בישראל.

צילום: Clive Rose Getty Images

השנה הייתה חגיגית גם עבור קבוצת הכדורגל מכבי חיפה שלראשונה מאז 2011 זכתה בתואר אלופת המדינה לאחר שהביסה בגמר את הפועל באר שבע. מאמן הקבוצה ברק בכר התראיין בתוכנית הספורט, ושיתף בהתרגשות הגדולה. בן וינון שאינם נמנים עם אוהדי הקבוצה, שיבחו. "מאמן ענק, שאפו", אמר בן.

ינון על מתי כספי: "עוף די מוזר"

בגזרת הקורונה, חשבנו שמבצע החיסונים העולמי יסייע במיגור המגפה אך למרבה הצער לא כך הדבר. ווריאנטים חדשים כדוגמת הדלתא והאומיקרון טרפו את הקלפים והוכיחו לנו שעדיין אנחנו לא יודעים מספיק על הנגיף הארור. מי שנפגע קשות כתוצאה מהמגפה והמגבלות הוא ללא ספק ענף התרבות, שנסגר כמעט לגמרי במשך תקופה ארוכה. איריס קול שוחחה לפני מספר חודשים עם הזמר מתי כספי, שהסביר מדוע ביטל את הופעותיו בישראל והחליט לעזוב את הארץ. בן חשף: "אני מעריץ ענק שלו", בעוד ינון אמר: "הוא עוף די מוזר".

הקורונה השפיעה גם על המצב הכלכלי, ועל פי דו"ח שפורסם בשבוע האחרון, כ־21 אחוזים מהישראלים חיים מתחת לקו העוני. בתחילת השנה התראיין מנכ"ל הביטוח הלאומי מאיר שפיגל, שמתח ביקורת חריפה על שירות התעסוקה. בן: "הממשלה הקודמת זרקה טונות של מיליארדים ממסוקים", וינון טען שהממשלה הנוכחית לא מסייעת כלכלית מספיק לאזרחים: "יש פה בעיה, תזרימו כסף".

בתחילת החודש חשפנו בתוכנית 'שבע־תשע' פרשת מין קשה בתיכונים בת"א, שבעקבותיה הוגש כתב אישום נגד התלמיד בן ה־15 החשוד באונס. השבוע דווח בתקשורת על פרשה נוספת ומטלטלת שאירעה בדרום הארץ, ונדמה שמדובר בתופעה של ממש. בן אמר בצער: "אני מרחם על הדור הזה". ינון האשים את התכנים אליהם נחשפים התלמידים בגיל צעיר, וטען: "זה משפיע על הלך הרוח ועל תפיסה בכלל של עולם המיניות".

בחודש שעבר אראל סג"ל שוחח עם רעייתו של סגן ראש מח"ש משה סעדה, על התביעה שהגיש לבין הדין לעבודה בירושלים בגין התעמרות. היא טענה שפרקליט המדינה לשעבר שי ניצן "היה אינטרס לשמר מערכת ידידותית עם רוני אלשיך, כדי שיקדם את חקירות נתניהו". בן הגיב: "מה שהיא אמרה לטעמי מופרך", בעוד ינון אמר: "יש בפרקליטות ביקורת גדולה על שי ניצן".

"הישראלי האולטימטיבי": פרידה מרוני דניאל

ב־26 ביולי נפרדנו בעצב רב מחברנו, ידידנו ושותפנו לתחנה רוני דניאל ז"ל שהלך לעולמו במפתיע. נתן זהבי היה זה שבישר את הבשורה המרה בשידור. בקול חנוק ובדמעות, ספד לחברו הטוב והקדיש לו את שירו של אריק איינשטיין 'סע לאט'. "הוא היה מאוד צברי, במובן של 'דוגרי' ולדבר בגובה העיניים", אמר ינון. בן הוסיף: "הוא היה אחת הנשמות הטהורות, הישראלי האולטימטיבי".

בחודש אוגוסט קיים דידי הררי משדר מיוחד לזכרה של רעייתו מירית ז"ל, שהלכה לעולמה לאחר מלחמה במחלת הסרטן. הוא סיפר על ההתמודדות הקשה מאז פטירתה בטרם עת, והודה למאזינים על התמיכה הרבה לה הוא זוכה. בן: "לא הצלחתי להאמין שאוהב אדם שהוא גם מכביסט וגם ביביסט. האיש הזה רק עם אהבה הוא מנצח". ינון סיכם: "אוהבים אותך, דידי".

                     

עריכה: עופרי גליכמן

30/12/2021
הישארו מעודכנים

סוגרים שנה. ינון מגל ובן כספית
סוגרים שנה. ינון מגל ובן כספית  |  צילומים: 103fm // גרפיקה: אלון כץ