מעיין אדם

הכול מתחיל בהסברה

לאחר מבצע 'שומר החומות', הסלים השיח נגד ישראל ברשתות החברתיות • היזם זיו שילון ומנכ"ל עמותת 'Honest Reporting' דניאל פומרנץ סיפרו על התופעה


בימים בהם דעת הקהל על מדינת ישראל סובלת מפגיעה לא פשוטה, בייחוד לאחר מבצע 'שומר החומות', עמותת 'Honest Reporting' פועלת למען סיקור הוגן של ישראל בעולם. היזם זיו שילון ודניאל פומרנץ, מנכ"ל העמותה, שוחחו עם מעיין אדם על עבודתם בנושא.

"אני חושב שמדינת ישראל, במשך לא מעט זמן, לא עושה מספיק מאמץ על מנת להביא את האג'נדה ואת הסיפור האמיתי של מה שקורה פה במזרח התיכון לכמה שיותר צופים בצורה הכי נגישה שבעולם", אמר שילון, והוסיף: "ובוודאי שהאוכלוסייה, שהיא תומכת במדינות שמקיפות אותנו, ולצערנו הן בגדר אויבות שלנו, עושה את זה בצורה מעולה".

פומרנץ הצטרף אליו וטען כי "יש פער משמעותי בין מה שאנחנו שומעים ומבינים כאן בארץ, לבין מה שהם טוענים בחו"ל. למשל, אחד מהאירועים המרכזיים בשנה האחרונה זה היה מבצע 'שומר החומות'. בחו"ל הם טוענים שאנחנו עשינו רצח עם אמיתי, שאנחנו מדינת אפרטהייד".

לגבי פעילות העמותה, סיפר פומרנץ: "אנחנו עשינו חקירה וחשפנו שיש אנטישמיים שעובדים בתקשורת המיינסטרים - ב'ניו יורק טיימס', ב-'BBC', ב-'CNN'. חשפנו עיתונאית אחת שאמרה - 'היטלר צדק', ועוד עיתונאים שאמרו שיהודים בישראל הם נאצים", וגילה כי "בסופו של דבר פיטרו אותם".

גם שילון חשף את הדרך שבה הוא פועל כדי לשנות את השיח סביב ישראל. "אני משתדל לקחת את סיפור החיים שלי ואת הניסיון שלי מהאזורים המאוד מאוד ספציפיים ברצועה שבה יש אמת אחת שהיא שקר מוחלט שמסופרת בעולם, ולתת דוגמאות שהן בעיקר סביב סיפורים אישיים", סיפר, והוסיף: "אם זה אומר, אנשים שאנחנו הצלנו במהלך לחימה, אם זה אומר, יכולת שלנו להסתכל על המרחב בצורה הומניטרית 24/7 תוך כדי לחימה, לדעת לסכן את עצמנו כמפקדים, את הלוחמים שלנו בשביל לשמור בצורה הכי הומניטרית על כללי לחימה לא הגיוניים, שלא קורים בשום מקום אחר בעולם".

במהלך השיחה, שילון שיתף את מעיין, גם בשנה האחרונה שעברה עליו ועל משפחתו: "נכנסה לנו לחיים 'מתנה' חדשה. הבת הבכורה אובחנה עם סוכרת נעורים וזו הייתה התמודדות מאוד מורכבת עבורנו, בטח בחודשים האחרונים. אבל מעבר להכול, אני חושב שהשנה צבועה - עם כל השינויים - ביכולת להסתכל תמיד על הדברים שמאירים את החיים ועל מה באמת טוב, ואני חושב שזה העיקר בסוף".

עריכה: אמיתי דואק

31/12/2021

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


מעיין אדם
מעיין אדם  |  צילום: יקיר שוקרון
Paris