ינון מגל ובן כספית

"מותר גם לא להסכים בנועם"

בועז ביסמוט, לשעבר עורך 'ישראל היום' ומומחה צרפת, הגיב לעימות הטלוויזיוני בינו לבין רינה מצליח • עוד עדכן על הבחירות בצרפת


במהלך השידור האחרון של 'אולפן שישי' ב'חדשות 12', התפתח ויכוח סוער בין חברי הפאנל, כאשר ביסמוט שאל את רינה מצליח 'את מצדיקה טרור?' בתגובה היא אמרה לו, 'תסתום את הפה'. בן כספית וינון מגל שוחחו ב־103fm עם ביסמוט, לשעבר עורך 'ישראל היום' ומומחה צרפת, אשר הביא את הצד שלו בעימות הטלוויזיוני.

"מותר גם לא להסכים בנועם והמציאות היא מאוד יצרית היום. פעם עיתונאי היה מדווח, אחרי זה עיתונאי היה פרשן, היום הוא שחקן. מה לעשות? זה הפך להיות ככה, זו המציאות הנוכחית. אף אחד לא חושב שרינה מצליח היא תומכת טרור", אמר.

לדבריו, "אני שאלתי, 'האם את מצדיקה טרור' ולמה אמרתי את זה? כשיש פיגועים ואתה למעשה בא ואומר, 'אין להם מדינה, הם נשארו מאחור, מסכנים, דיכוי, כיבוש, קשקוש, כל מה שאתה רק רוצה', אז אם אני יושב עכשיו באיזה כפר במחנה פליטים, מה ההסקה הפוליטית שלי?" עם זאת הדגיש: "רינה מצליח היא ציונית, יהודייה, אנחנו לא חולקים את אותה השקפת עולם ואני בטוח שיחד איתי היא עצובה שיש פיגועי טרור, מצד שני, מותר לי לא להסכים", ותהה: "למה מותר למישהו לבוא ולסתור אותי ואני לא נעלב?"

בהמשך התייחס לכך שמנהיגת הימין הקיצוני מארין לה פן עלתה לסיבוב השני עם הנשיא מקרון, לדבריו, האדישות בה זה מתקבל, היא מדאיגה.

עריכה: אמיתי דואק

11/04/2022

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


בועז ביסמוט
בועז ביסמוט  |  צילום: משה שי/פלאש90
Paris