מעיין אדם

אתם לא לבד

עמותת 'חיבורים 80-20' מאפשרת לצעירים לסייע לבני הגיל השלישי, ולהפיג את בדידותם • ניר ישכר, מייסד ומנכ"ל העמותה: "מטרתנו היא ליצור חיבור"


עמותת 'חיבורים עשרים שמונים' הוקמה על מנת להקל על תחושת הבדידות של קשישים ברחבי הארץ. זאת בזכות פיתוח טכנולוגי שמצליח לייצר קירבה וחיבור בין דור הוותיקים לדור הצעיר. במהלך מפגשי התנדבות מרגשים ובעלי ערך עצום כל אחד מהצדדים מביא את עצמו לתמונה, ונוצרים קשרים מופלאים שמצליחים להפיג את הבדידות האיומה בה חיים מבוגרים בישראל.

ניר יששכר, מייסד הפעילות המרגשת, שוחח הבוקר (ו') עם מעיין אדם ופרש בפניה את המטרה המרכזית של העמותה, וגם: כיצד הם מתכננים להתרחב בהמשך?

בעבר, מכשיר הטלפון הסלולרי שלנו היה מתפקד קודם כל כטלפון. היינו מוציאים שיחות, מקבלים שיחות, כותבים הודעות טקסט, ומשחקים ב'סנייק'. ההתפתחות הטכנולוגית המואצת שעברנו בעשור האחרון מאפשרת לנו להשתמש בטלפונים שלנו גם להזמנת מזון, מוניות, ואפילו חופשה. ממש כאילו יש לנו מחשב קטן בכף היד. אז למה שלא נשתמש בו גם להזמנת התנדבות?

יששכר הסביר בהרחבה על עבודת העמותה, ואמר: "יש לנו מוקד טלפוני שמקבל את המידע מהאזרחים הוותיקים. אנחנו שומעים מה בדיוק הם צריכים, מעלים את זה לאפליקציה, וככה נוצר החיבור הבין דורי". הבקשות שהם מקבלים מבני הגיל השלישי מגוונות במיוחד - החל מדף תקוע במדפסת, ועד לאנשים שלא מצליחים להעביר ערוץ בשלט. "מהצד של הצעירים פיתחנו אפליקציה בה הם יכולים להירשם, ולקבל בקשות של אזרחים וותיקים שצריכים את העזרה שלהם בקרבת מקום".

בשבועות האחרונים עמלו בעמותה על חיבור נוסף, והחליטו להעניק סיוע לעולים חדשים מאוקראינה שברחו מהתופת בארצם, והגיעו לכאן. "בתחילת שבוע הבא אנחנו מקימים מוקד לעולים מאוקראינה. ראינו שיש הרבה מאוד אזרחים וותיקים שעולים ארצה ועוד מעט יוצאים מהמלונות שמשרד העלייה והקליטה סיפק להם ומתחילים פה את חייהם החדשים כשאין להם עורף או תמיכה. המתנדבים שלנו יחד עם מוקד מיוחד בשפה הרוסית שאנחנו פותחים יעניק להם את החיבור הזה ואת הסיוע בתקופה הזו".

למוקד חיבורים עשרים שמונים, חייגו: 077-223-1220. 

עריכה: עדן בן ארי 

29/04/2022

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


כבר לא לבד
כבר לא לבד  |  צילום: Ingram Images
Paris