דידי לוקאלי
עם דידי הררי

שפת השלום, שפת הצעירים

אייל בירם, מנכ"ל ומייסד עמותת 'ישראליז' המייצרת מפגשים עם צעירים מכל רחבי העולם: "חשוב שידעו שבישראל תמיד יקבלו אותם בחיוך"


יוצרים מציאות חדשה: דידי הררי אירח באולפנו ב־103fm את אייל בירם בן ה־30, מנכ"ל ומייסד עמותת 'ישראליז', העמותה ששמה לעצמה למטרה לגבש את ההון האנושי האדיר של הצעירים בישראל ולייצר דרכם מפגשים איכותיים, אמיתיים ואוניברסליים עם צעירים מכל רחבי העולם. במפגשים אלו נוצרת היכולת להסיר מחיצות, לספר אמיתות ולהביא לשינוי חיובי באופן בו ישראל והישראלים נתפסים בקרב עמי העולם.

לדבריו של בירם, "חלק מהמשתתפים הם מרוקאים שהגיעו לישראל כדי להכיר את הישראלים המרוקאים ולהבין איך הפשר להפוך את הסכם השלום הזה בין שתי המדינות לדבר אזרחי ורחב. עשינו את זה באמירויות ובקרוב נעשה זאת עם בחריין. אנחנו מבינים שבסוף האנשים האלה חוזרים למדינות שלהם והמטרה שלנו היא שתהיו להם יותר שאלות מאשר תשובות. כלומר, שהם יבינו שהמציאות פה מורכבת, מגוונת, מלאה בצבעים - והכי חשוב, שהם ידעו שבישראל תמיד יקבלו אותם בחיוך".  

יחד עם מנכ"ל העמותה, הגיעו לאולפן גם יוסוף אלעזר בן ה־23, תושב רבט שבמרוקו, ראש צוות המיזם 'גשר' המחבר בין צעירי המדינות בעזרת אומנות רחוב, וחוואלה ארוואי, יזמית חברתית בת 30 מקזבלנקה שמנהלת כמה עמותות במרוקו והיא ראש צוות מיזם 'איסמעני' שמחבר את קהילות החירשים במרוקו ובישראל. "ישראל היא היעד המושלם למרוקאים, יש לנו כל כך הרבה ערכים משותפים - פה אנחנו יכולים להרגיש בבית", טען יוסוף. חוואלה הסכימה עמו והוסיפה: "יש כל כך הרבה במשותף, לכן חשוב לנו לחבר בין שני העמים". 

12/05/2022

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


דידי הררי יחד עם איל בירם וחברי עמותת 'ישראליז'
דידי הררי יחד עם איל בירם וחברי עמותת 'ישראליז'  |  צילום: דוד זבולוני/103fm
Paris