איפה הכסף
עם ענת דוידוב

אירופה בלהבות

צחי וקסמן, חזאי ' מטאו-טק' על גל החום הקיצוני באירופה • האם הכל קורה בגלל העלייה במזהמים? • וגם: ישראלי תושב לונדון על ההתמודדות עם החום


מצב חירום הוכרז היום (ב') במדינות רבות באירופה בעקבות החום הכבד, ונראה שהתחזיות הלוהטות אכן התגשמו, כשהטמפרטורות אכן עולות באופן מדאיג, זאת לצד היעדר המזגנים במקומות רבים כמו מלונות, מסעדות וחנויות.

צחי וקסמן, חזאי 'מטאו-טק', שוחח עם ענת דוידוב ב־103fm ותיאר את המתרחש באירופה במהלך הימים האחרונים. לשיחה הצטרף רועי טויטו, ישראלי המתגורר בלונדון, וסיפר כיצד הוא מתמודד עם החום הכבד. 

"חם, עכשיו יש 35 מעלות, והרע ביותר עוד לפנינו", התריע. "יצאה הנחיה להישאר כמה שאפשר בבתים, אני חושב שבתי הקולנוע מזמינים הג'ינג'ים לכרטיסים בחינם כדי להוריד את החשיפה לשמש. צריך לפעול מאוד חכם כי רוב הבתים לא בנויים עם מיזוג אוויר, לכן משחקים עם התריסים, מאווררים באמצע הלילה ומשתמשים במאווררים. בחמש השנים שבהן אני גר בדירה, הפעלתי את המאוורר משהו כמו פעמיים". 

בהמשך, הוסיף: "בכל המשרדים יש מזגנים. אנשים נכנסים וקונים מזגנים הניידים, כמות הניירות שצריך לעבור כדי לקדוח חור בקיר החיצוני גדולה, זה לא משהו שאפשר לעשות בשבוע ואין את התרבות כמו בישראל, ששמים מזגן בדירה. זה לא קיים. החום פוגע במיוחד במבוגרים שלא יודעים להתמודד איתו, אין הרבה מקומות לברוח אליהם. אמרו לאנשים פשוט להישאר בבתים ככל שאפשר ולשתות מים".

עריכה: מיכל קדוש 

18/07/2022

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


ענת דוידוב
ענת דוידוב
Paris