בן כספית ואריה אלדד

"ראוי שברנור ייבדק היטב - סבור שנפל פגם חמור"

בלש במשטרה טען כי להב 433 קיימה אירוע ללא תמורה באתר שהיה נתון תחת חקירתה • עו"ד אמיר טיטונוביץ', פרקליטו של הבלש הנתבע, הגיב לדברים


בשנת 2018, להב 433 קיימה אירוע במתחם בחוף ראשון לציון השייך לאגף החופים של העירייה, וזאת ללא תמורה כספית. לאחר מכן, נודע כי האתר היה תחת חקירה. על רקע הפרשה המדוברת, פרקליט המדינה התבקש לחקור את תנ"צ כורש ברנור, אשר הצהיר פעמיים בבית משפט כי לא פיקד על היחידה באותה תקופה, אבל מאוחר יותר שינה את עמדתו. עו"ד אמיר טיטונוביץ', פרקליטו של הבלש הנתבע, שוחח עם אריה אלדד ורוני בר רון ב־103fm והגיב לדברים.

"אנחנו שלחנו מכתב לפני שבועיים לפרקליט המדינה ובמבקר המשרד לביטחון פנים, הבאנו בפניהם מידע והצענו לו לבדוק את הדברים כי אנחנו בטוחים שנפל בהם פגם", הסביר עורך הדין בפתח השיחה. "מדובר בבלש בלה"ב 433 שפתאום מצא את עצמו נתבע בתביעת לשון הרע על ידי מפקדו ומדוע? כי הלקוח שלי העז להעלות חשדות בדבר אי סדרים או אי תקינויות. במה מדובר? הוא מצא את עצמו באירוע של לה"ב 433 במתחם הפרטי של אגן החופים של עיריית ראשון לציון. התברר לו שהאירוע נערך ללא תמורה, והוא ידע שבאותו זמן נערכת חקירה של אגף החופים של ראשון לציון על ידי אותה יחידה. לא ייתכן".

עוד טען על לקוחו כי "הוא לא טראבל מייקר, הוא אחד שאכפת לו, שוטר גאה, משטרת ישראל חשובה לו ולא יעלה על דעתו שבמשטרה יתנהלו דברים לא באופן תקין, ועוד בקודש הקודשים של המשטרה, בלה"ב 433. הוא גם לא האשים אף אחד. במסגרת התביעה טען התובע, לא הלקוח שלי, ברנור אישר את האירוע הזה. לא האמנו וביקשנו ממנו תצהיר, ומכאן התגלגלו הדברים. בהתחלה קיבלנו תצהיר אחד, סברנו שהוא לא מדויק, ביקשנו לתקן, נדחנו".

"ברנור אמר שהוא לא היה המפקד באותה שעה", ציין אריה אלדד, ועו"ד טיטונוביץ' הדגיש: "זאת אחת הבעיות והתברר שכן, והוא תיקן את זה אחר כך. כל החקירה שהתנהלה על אגף החופים, חצי שנה התנהל לפני שהוא היה ושנה שהוא היה. ראוי שברנור ייבדק היטב כי אני סבור שנפל פגם חמור, אני חושב, כך כתבנו, שהוא ניסח את התצהיר באופן מחושב. זאת סברתינו. התצהיר היה לבקשתי".

עריכה: שני רומנו

11/08/2022

ישראל במלחמה - 103fm


אריה אלדד ורוני בר־און
אריה אלדד ורוני בר־און  |  צילום: 103fm
Paris