אודי סגל וענת דוידוב

אביו של יואל להנגהל: "היה הכול עבורנו, לא מתחרט שעלינו לארץ"

גדעון, אביו של בן ה־18 שנדקר למוות בקטטה בקרית שמונה: "היו לו חלומות גדולים" • בת דודו רבקה האוקיפ: "זו ממש צלקת בלב"


יואל להנגהל ז"ל, תלמיד ישיבה בן 18 מנוף הגליל שעלה לארץ מהודו עם משפחתו לפני פחות משנה וחלם על שירות קרבי בצה"ל, נהרג בליל חמישי האחרון בקטטה לאחר שבילה במסיבה בקריית שמונה. הוריו של יואל טענו לאחר התקרית הקשה כי מוצאו של בנם הוביל למותו. 

בת דודו רבקה האוקיפ שוחחה עם גולן יוכפז וענת דוידוב והתייחסה לטרגדיה. "יואל הלך לחגוג יום הולדת עם החברים, הם ישבו על ספסל בחוץ וחבורה של נערים החליטה להתנהג בצורה חמורה והזויה. מכות, דקירות. זה לא משהו חדש שצוחקים עלינו, גם אני עוברת את זה אבל אני לא מתייחסת", טענה רבקה, "מסתכלים עליי ברחוב, אני עוברת גזענות אבל אני לא רוצה לקחת את זה ללב. בסופו של דבר זה פוגע". 

בהמשך, הוסיפה: "אנחנו מדברים על זה אבל אין לנו מה לעשות, ההורים אומרים לנו לא להתייחס אז אנחנו שותקים. הלב נשבר ורוצה לפרוק. אנחנו לא רוצים לפתוח את הפה שלנו, אז הם חושבים שאנחנו חלשים. זה המצב. המשטרה חשבה שהנערים ילכו הביתה ולכן הם הלכו, אני לא מבינה אותם. זו ממש צלקת בלב, ההורים לא מעכלים, יואל היה בנם הבכור. בדיוק לפני שנה המשפחה עלתה לישראל". 

בהמשך, הצטרף גדעון להנגהל, אביו של יואל ז"ל, לשיחה, והתייחס גם הוא לטרגדיה: "חבריו של יואל סיפרו לנו איך הוא נרצח. היה שם חלק של גזענות כי יואל לא ידע לדבר עברית. יואל היה ילד טוב וחכם, הוא תמיד הצליח לשמח אותו ואת אמו. הוא היה הכול בשבילנו, היו לו חלומות גדולים. אני לא מתחרט שעלינו לארץ, זה היה החלום להגיע לארץ קדושה וטהורה". 

עריכה: מיכל קדוש 

12/10/2022

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


גולן יוכפז וענת דוידוב
גולן יוכפז וענת דוידוב  |  צילום: 103fm
Paris