איפה הכסף
עם ענת דוידוב

"קל יותר לפגוע במכולות הקטנות"

חברות אסם־נסטלה לא מספקות סחורה למכולות הקטנות ובכך גורמות לעליה במכירות של הרשתות הגדולות • שוקי, בעל מינימרקט ברמת גן, שיתף


עליות המחירים מגיעות גם למרכולים: חברת אסם לא מספקת סחורה עבור המכולות הקטנות שמהוות שליש מהשוק, זאת בשל לכאורה לתת הטבות עבור הרשתות הגדולות. ליאת רון ואריה מליניאק שוחחו עם שוקי, בעל מינימרקט ברמת גן שסיפר על המחסור הקשה בסחורה במרכולתו.

בפתח הריאיון נשאל שוקי איך הוא לא חושש להתראיין כי חברת אוסם עלולה להחרים אותו. "הם כבר מחרימים, אז מה זה משנה? למעלה מ־4 חודשים לא ראיתי פה סוכן של חברת אוסם שאני אמור לראות אותו פה שבוע אחר שבוע. הטלפונים רצים פה, והם נותנים הרבה הבטחות. אתה מצפה שההזמנה תגיע בזמן כי אתה צריך אותה על המדף, אבל זה לא קורה. אני לא יכול להגיד למה הם עושים את זה, אבל כנראה שקל יותר לפגוע בקטנים", הודה בעל המינימרקט.

בהמשך, ביקש להדגיש כי "אם תלכי לרשתות הגדולות לא תמצאי דברים שחסרים על המדף. כל בעלי המינימרקטים בכל הארץ שולטים די חזק בשטח עיריות, אבל כוח הקנייה שלנו קטן יחסית. אנחנו ניסנו להתאגד, אבל לא הצלחנו להתאגד יחד. בינתיים אנחנו נפגעים יום ביומו ואין לנו סחורות", סיפר שוקי בכאב.

"אני מעל ל־20 שנה בתחום, ולא קרה דבר כזה אף פעם. אין להם פחד. גם עכשיו שהמחירים קצת ירדו אנחנו עדיין נשארים באותו מצב", אמר. אז מה אפשר לעשות בכדי לשפר את המצב הקשה של בעלי המינימרקטים ברחבי הארץ? "אני חושב שחברות בסדר גודל צריכות לבוא לטובתנו ולטובת הצרכנים, אבל הכל הפוך", סיכם.

מאסם נמסר בתגובה: "לאור ימי העבודה המועטים בתקופתה חגים, והעיצומים שאירעו ערב ראש השנה, חלו עיכובים באספקה ללקוחות ובכלל זה לשוק הפרטי. אני צופים כי כבר בסוף השבוע פערי האספקות ייסגרו".

עריכה: עדן בן ארי 

20/10/2022

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


מחסור במדפי המכולות?
מחסור במדפי המכולות?  |  צילום: הדס פרוש/פלאש90
Paris