איפה הכסף
עם ענת דוידוב

"זה מטורף, אנחנו בקושי שורדים את היום"

חברת שטראוס הודיעה על העלאת מחירים לכלל מוצריה • שוקי אברהם, מ'שוקי מיני מרקט' ברמת גן, שיתף בכאב: "נפגעתי בדברים הבסיסיים, וגם הלקוחות שלי"


לאחר תנובה, טרה ויוניליוור, גם ענקית המזון שטראוס הודיעה הבוקר (ה') על החלטתה להעלות מחירים בשורת מוצרים. החברה מסרה כי ההתייקרות נובעת בין היתר מעליית מחירי חומרי הגלם בישראל ובעולם בשיעורים של יותר מעשרות אחוזים בשנתיים האחרונות. למנגינה הצורמת של עליית המחירים הצטרפה גם חברת עוף טוב, שהודיעה אף היא על עליית מחירים. 

בשיחה עם ליאת רון ואריה מליניאק ב־103fm, הבעלים של 'שוקי מיני מרקט' שברמת גן סיפר על האופן שבו יוקר המחייה פוגע בעסק הקטן שלו. "איזה אומץ יש לכולם. זה מטורף. אנחנו בקושי שורדים את היום", אמר אברהם בפתח הריאיון.

"החברות הגדולות מרשות לעצמן לייקר את המוצרים, ולנו קשה לתת את סל הקנייה הנמוך שאפשר לתת. לרשתות הגדולות יש כוח להילחם, ולנו אין - אז אנחנו נפגעים, וגם הלקוח עצמו נפגע. לנו מעלים את המחירים מהיום הראשון ואנחנו פוגעים בלקוחות שלנו. אני מרגיש את הירידה אצלי בסל הקנייה", הודה בעל המינימרקט.

כשנשאל במה זה מתבטא הביא לדוגמא את הקוטג', ואמר שהוא הפך להיות מוצר מותרות: "אנשים לא קונים אותו כי התחילו לייקר אותו. אני נפגע המון גם בזה. לא מדבר על עוגיות ושתייה וממותקת אני מתחיל להיפגע בדברים הבסיסיים ביומיום. כרגע באזור שלי, בקהל הלקוחות שלי, עדיין עושים את החישובים ולא תמיד קונים".

כנשאל אם אנשים ממשיכים לרשום אצלו אמר שכן, למרות שהם רושמים באחוזים בודדים. האם הם רושמים יותר מאז עליית המחירים? לדבריו, בהחלט כן. "אתה מוצא לתחליפים לחברות הגדולות?", נשאל לסיום בעל המינימרקט, ואמר: "אני לא מצליח. אנחנו חוזרים אליהם ונפגעים. המצב לא משתפר".

עריכה: עדן בן ארי 

08/12/2022

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


ארכיון (למצולם אין קשר לנאמר)
ארכיון (למצולם אין קשר לנאמר)  |  צילום: יונתן זינדל/פלאש 90
Paris