איריס קול

סוף סוף ישראלי

'לעבור את הקיר', 'תמונת הניצחון' ו'ביקור התזמורת': ד"ר אבנר שביט ('וואלה') על הסרטים הישראלים שאנו עתידים לראות בענקית הסטרימינג נטפליקס


לאחר שערב בינג' של נטפליקס הפך כמעט לשגרה בקרב הצופים הישראלים, לאחרונה מטיבי הלכת מבינינו שמנו לב לשינוי מרענן בהחלט בתוכן הניצב מולנו - הרבה סרטים ישראלים עשו את דרכם אל רשימות הצפייה הנכספות.

ד"ר אבנר שביט, מבקר הקולנוע של 'וואלה', שוחח עם איריס קול והביא פרטים נוספים על הגאווה הישראלית בפלטפורמת הסטרימינג. "קורה כאן משהו מעניין, אפשר להגיד שזו מהפכה בעולם הקטן והנישתי של צפייה ביתית בסרטים. עד עכשיו מי שרצה לראות סרטים ישראלים בבית, הייתה לו כמעט דרך אחת - ערוץ הקולנוע הישראלי. לא היו כמעט סרטים ישראלים במקומות אחרים, ובטח שלא בסטרימינג, לא בישראל. עכשיו זה משתנה. הסנונית הראשונה הייתה 'תמונת הניצחון' של אבי נשר שהגיע ישר מהקולנוע וזה היה דבר חסר תקדים, ועכשיו נטפליקס מוסיפים סרטים ישראלים שהם לא חמים מהתנור אבל חדשים יחסית". 

"זה בנפטליקס ישראל בלבד", סייג. "כל יום שישי יחד עם הקידוש יעלה סרט ישראלי אחר, לא סרטים חדשים אבל גם לא 'סאלח שבתי', דברים טובים מהעשור האחרון. שני הסרטים שעלו לאחרונה הם 'ביקור התזמורת' שאין צורך להציג, ו'לעבור את הקיר', זה אחד הסרטים הישראלים הכי טובים של העשור האחרון ואחד הסרטים הדוקומנטריים הכי יפים ומורכבים מהשנים האחרונות, זה סרט שהפך את נועה קולר לכוכבת אז זו עוד סיבה לאהוב אותו". 

בסיום, הבהיר שביט: "הסרטים שעוד יעלו הם 'נודל', 'למלא את החלל', ו'המשגיחים', אני לא יודע מה בדיוק השיקולים אבל אין קומדיות, אין סרטים על הסכסוך, על פוליטיקה, ויש הרבה סרטים על דת. כשנטפליקס בוחרים יצירה מקומית, הדבר שהכי מושך אותם זה אמונה. הבינו שנטפליקס הוא המקום שבו רואים דברים, ושיש קהל בישראל לסרטים ישראלים וששווה להשקיע בזה". 

עריכה: מיכל קדוש 

18/12/2022

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


אבנר שביט
אבנר שביט  |  צילום: עצמי
Paris