אודי סגל וענת דוידוב

"אם זה אכן הוא, זו בשורה שלא הייתה ידועה"

טל לב רם ('מעריב', 103fm) על פרסום הקלטת של אברה מנגיסטו: "לפחות עד לשנה-שנתיים האחרונות, מערכת הביטחון לא ידעה לומר בוודאות שהוא בחיים"


אתמול (ב') שוחררה קלטת על ידי חמאס, ובה נראה לכאורה הישראלי אברה מנגיסטו השבוי בשבי חמאס, כשהוא חי ותוהה מתי ישראל תדאג לשחרורו. טל לב רם ('מעריב' ו־103fm) שוחח על כך עם ענת דוידוב וגדעון אוקו ב־103fm. 

"עד לאחרונה, לפחות עד לשנה-שנתיים האחרונות, מערכת הביטחון לא ידעה לומר בוודאות שהוא בחיים", אמר בקשר למנגיסטו, והוסיף: "היה מידע ראשוני שהוא בידי חמאס, אחרי זה היו הרבה שאלות ותהיות, וכל מיני אפשרויות עלו. צריך להגיד ביושר - אם זה אכן הוא, זו בשורה שלא הייתה ידועה. לא הייתה שום התקדמות או התקרבות בתקופה האחרונה".

עוד טען: "היו במהלך השנים ניסיונות להגיד: 'נעשה קודם עסקה עם שני האזרחים הישראלים, ואחרי זה ניגע בעניין של החיילים, אולי את האזרחים אפשר לקבל במחירים יותר קטנים', אבל לא הייתה לזה בשלות בשני הצדדים. מזכיר שהוא יותר שנים כבר מגלעד שליט".

"יש דברים שגלנט ייכנס לוויכוח עליהם"

בהמשך, לב רם התייחס למינויו של הרמטכ"ל הרצי הלוי, על רקע מינוי השר הנוסף במשרד הביטחון, בצלאל סמוטריץ' (הציונות הדתית): "יש דברים שגלנט חד משמעית ייכנס לוויכוח עליהם אם יצטרך. יש דברים שיחד עם סמוטריץ', ינסה לפתור בתוך הבית. גם הרצי הלוי וגם יואב גלנט, מבינים שלאחר ההסכם הקואליציוני יש מקומות שבהם השר סמוטריץ' בתוך משרד שר הביטחון יצטרך לקבל מס מסוים".

לדבריו, "אני חושב שכרגע, הם חושבים שאת הדבר הזה אפשר לפתור בתוך גבולות משרד הביטחון - בהסתכלות, בנהלים פנימיים, בעבודה משותפת, בסמכות יותר בכירה של שר הביטחון אל מול השר השני. כרגע הם משדרים שאפשר לעשות את הדבר הזה בהקשר המינהל האזרחי. אני בספק, נדמה לי שהחיים עצמם יותר מדי מורכבים בתחומים הללו, ולכן סוגיות של מתחים ועימותים בנושא, צפויים לעלות".

עד כמה הם מודאגים מהלחצים הפוליטיים?
"מה שכוכבי חושב בעצם די תואם למה שהרצי הלוי חושב, רק שהלוי כשהוא נכנס לקדנציה ומבין שהוא צריך להתנהל בזהירות, לא יגיד את הדברים בצורה הזו, בטח לא פומבית. אני חושב שבתוך חדרי חדרים, הוא יגיד מה מטריד אותו ומה הוא חושב שצריך לעשות".

עריכה: ירדן חדד

17/01/2023

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


Paris