בן כספית ואריה אלדד

"נראה שבשם הדורסנות ופירוק הדמוקרטיה הכול כשר"

ח"כ משה טור־פז יצא נגד ההחלטה לקבוע ימי מליאה בכנסת במהלך המועדים של פורים, פסח ותשעה באב: "זה מוזר מבחינתי"


ח"כ משה (קינלי) טור־פז (יש עתיד) יצא הבוקר (ד') נגד הקואליציה, כשצייץ בטוויטר: "הקואליציה 'היהודית' ביותר אי פעם קובעת ימי מליאה בפורים, ערב פסח ובתשעה באב על חשבון זמן המשפחה על עובדי הכנסת, הכול כשר להכשרת השרץ". בשיחה עם בן כספית ואריה אלדד, חבר הכנסת ביקש להסביר מה עומד מאחורי הדברים.

"תשמע, אני אדם דתי. אני אדם שומר מצוות. רוב המליאה שלי הוא כזה", הודה חבר הכנסת בפתח הריאיון. "כשאני רואה את זה - זה מוזר לי, אני אומר לך את האמת. בשנה שעברה, כשאנחנו הובלנו את הקואליציה בפורים היה ברור שיש חופש. אם חברי כנסת חרדים אומרים 'אני לא יודע מה יהיה בפורים - אני אוכל לקיים? אני לא אוכל לקיים?' יש בזה משהו נורא מוזר ומאוד לא מתחשב". הדגיש.

"זה נראה שבשם הדורסנות ופירוק הדמוקרטיה הכל כשר כולל מועדי ישראל. לכן, העברתי את פנייתי. אני לא מדבר על עצמי חברים, וגם בעשרה בטבת הייתי פה בצום ובעבודה. זה לא העניין. הנקודה היא שזה נראה שהדהירה אל התהום הדמוקרטית של הקואליציה הזו, והריסה של כל דבר וחוקי הכפייה הדתית שכל שבוע אנחנו שומעים על שניים חדשים לא מתיישבת עם ההתנהלות של הממשלה הזו".

בסיום ביקש להוסיף: "כל האירוע הזה זה חלק מהטרללת שהממשלה הזו פשוט לוקחת אותנו אליה. היא בלחץ מטורף להספיק - הם מבינים שימה של הממשלה הזו קצרים ורוצים להספיק הכל תוך כמה חודשים. זה נראה רע מאוד".

עריכה: עדן בן ארי 

25/01/2023

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


משה טור־פז
משה טור־פז  |  צילום: מרים אלסטר/פלאש90
Paris