ינון מגל ובן כספית

"איך ניתן להתייחס ברצינות לחבורת רפויי השכל הזו?"

ראש נתיב לשעבר יעקב (יאשה) קדמי על הגדרתו ע"י האיחוד האירופי כאיש תעמולה והכנסת שמו לרשימת הסנקציות האירופית: "ניסיון שפל לסתום פיות"


יעקב (יאשה) קדמי, ראש נתיב לשעבר, הוגדר על ידי האיחוד האירופי כ"איש תעמולה של הקרמלין" לאחר שהביע תמיכה במלחמה של נשיא רוסיה פוטין בטלוויזיה הרוסית, ואף הוכנס בעת האחרונה לרשימת הסנקציות האירופית. בשיחתו עם בן כספית וינון מגל, הגיב לדברים.

"איך אני יכול להתייחס ברצינות לחבורת רפויי השכל הזאת?", תקף. "סנקציות נועדו בשביל להכריח את פוטין לשנות את מדיניותו. לאיזו תת רמה צריך להגיע כדי להטיל הטלת סנקציות על אדם שאינו אזרח רוסי? האיחוד האירופי חשוב אך אף אחד לאורך חיי לא הצליח למנוע ממני לומר את האמת, גם לא השלטון הסובייטי שלא ירד לתת רמה כזאת, אף אחד לא הכריח אותי לשתוק. זה ניסיון שפל לסתום פיות ולמנוע חופש דיבור". 

"רכושי באירופה יוחרם"

בהמשך תיאר כי לא קיבל הודעה רשמית על הבשורה, והוסיף: "ראיתי את שמי. הרכוש שלי באירופה יוחרם, חשבונות הבנק יוחרמו, גם המטוסים שלי, ועכשיו אני לא יכול לבקר באירופה. מי שיש עליו סנקציות לא יכול להיכנס לשם". 

בסיום דבריו, התייחס קדמי ליחסים בין רוסיה לאוקראינה, ואמר: "אני לא בטוח שהרוסים בבוץ האוקראיני, בואו נדבר בקיץ ונראה את התוצאות". 

עריכה: מיכל קדוש 

26/02/2023

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


יעקב (יאשה) קדמי
יעקב (יאשה) קדמי  |  צילום מסך: 'ערוץ הכנסת'
Paris