איריס קול

רוקי בחוץ

אבנר שביט ('וואלה') על 'קריד 3', סיפור ההמשך של המתאגרף המוכר בתבל, הפעם ללא הכוכב הראשי: "יש בו את אחת מסצנת האגרוף הכי מרשימות בכל הזמנים"


כשאומרים את צמד המילים קולנוע ואגרוף באותה נשימה, אין ספק שאחד מהשמות הראשונים שעולים לראש הוא סילבסטר סטאלון. באופן מפתיע מאוד, 'קריד 3', סרט ההמשך של 'רוקי', הקלאסיקה של עולם האגרוף, לא יכלול את הכוכב שרשם על שמו את ההצלחה הקולנועית המסחררת.

אבנר שביט, מבקר הקולנוע של 'וואלה', שוחח עם איריס קול וסיפר על הסרט שעלה לאחרונה לאקרנים. "זה הסרט השלישי בסדרת קריד, סדרת ההמשך של רוקי שעוקבת אחרי בנו של היריב המיתולוגי ובעבר חברו של רוקי בלבואה. הסרט מומלץ, הוא מצוין", פתח. "בתור ספורט, אגרוף הוא די משעמם. אך דווקא סרטי אגרוף מכל מיני סיבות מולידים סרטים מצוינים, הוא גם מצטלם מצוין ויש בו הרבה מטענים חברתיים שטובים לדרמה".

"סטאלון לא מופיע בסרט ולו לשנייה, תם עידן ומתחיל עידן חדש", הוסיף. "לא רק שאין בו את סטאלון, אין בו כמעט אנשים לבנים. היה עידן של סטאלון, שוורצנגר וברוס ויליס, וזה נגמר, כל אחד מסיבותיו. היורשים שלהם מסתדרים יפה מאוד בלעדיהם. יש בסרט הזה את אחת מסצנת האגרוף הכי יפות, מרשימות וגדולות בכל הזמנים. זה נראה כמו בלט, כמו מחול. עוד ילמדו את זה בבית ספר לקולנוע". 

בסיום, הדגיש שביט: "זה ממש סיפור של הצל שלי ואני. דרך החלוקה הזו יש סיפור בין הטוב והרע, הואר והאפל, האדם והאיד שלו, החשוף והמודחק, והבחירות שאדם יכול לעשות בחיים. זה סרט מאוד עמוק, חכם ומרשים". 

עריכה: מיכל קדוש 

05/03/2023

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


סילבסטר סטאלון - כבר לא מופיע
סילבסטר סטאלון - כבר לא מופיע  |  צילום: Michael Schilling/ויקיפדיה
Paris