השקט הופר בגבול עזה

טל לב רם ('מעריב', 103fm) על מטען החבלה שהתפוצץ בגבול עם עזה: "כשאתה מדבר עם גורמים צבאיים אומרים שיכול להיות שהמטען הזה ישן והיה שם זמן"


מטען החבלה התפוצץ בגבול עם עזה. בשיחה עם אריה אלדד ובן כספית, הכתב והפרשן הצבאי טל לב רם ('מעריב' ו-103fm) הביא את פרטי המקרה.

לדבריו, "להערכתי ומיטב זכרוני, כמה חודשים לפחות, אפילו אולי יותר, שאני לא זוכר פיצוץ של מטען חבלה אל עבר כלי הנדסי, אל עבר דחפור, מאה מטרים לתוך השטח העזתי. המטרה של הצבא הייתה להוריד את השיחים, פתאום ה-D9 עלה על מטען והתפוצץ, אין נפגעים בקרב הכוחות שלנו".

עוד אמר: "בתגובה הטנקים ירו אל עבר עמדות החמאס. כשאתה מדבר עם גורמים צבאיים, הם אומרים שיכול להיות שהמטען הזה ישן והוא היה שם הרבה זמן. בהתייחס לזה שהרבה מאוד זמן לא היה, ואתמול היה לנו לנו את סיפור ג'נין והיה גם ירי של רקטה בלילה אז איכשהו גם דברים נראים לי שיש יכול להיות ויש ביניהם קשר, אבל אלה דברים שיצטרכו לבדוק. מזכיר לכם, בלילה היה ירי של רקטה, בהתחלה חשבו שהיא לא חצתה את הגדר והיא כן".

על תגובת הממשלה שעדיין לא פועלת נגד ירי הרקטות אמר, הוסיף: "לא הייתה תגובה. כל ההתייחסות הזו לשיגור אם זה חדר לשטח הישראלי בסנטימטרים אם זה הפעיל אזעקה, את זה צריך להוציא מהז'רגון. שיגור זה שיגור. חוזרת על עצמה משוואה שלא הייתה בתקופה האחרונה וחוזרת בחודשיים האחרונים, כשיש אירוע בטחוני, מעל 30 רקטות בחודשיים".

עריכה: רעות מתתיהו ארגון

08/03/2023

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


טל לב רם
טל לב רם  |  צילום: 103fm
Paris