ניסים משעל וטל שלו

"המאבק הוא על חלוקת התפקידים בחברה הישראלית"

ד"ר רני ברנע, מוביל מחאת 'החלוקים הלבנים', על כך שעתיד להגיע לאוהל הידברות בבני ברק: "ישראל היא דמוקרטיה נכה, היא בלי הפרדת רשויות אמיתית"


הבוקר יתקיים בישראל מה שהגדירו ראשי המחאה כ'יום השיתוק'. הפגנה גדולה מתוכננת בשעות הערב בעיר בני ברק בניסיון לעורר את הציבור החרדי למחאה נוכח הרפורמה. ד"ר רני ברנע, מבית החולים בלינסון ומראשי מחאת 'החלוקים הלבנים', הכריז כי ישב באוהל הידברות שיוקם בעיר היום על מנת לגשר על הפערים. 

בשיחה עם גיא פלג ואריה אלדד הסביר ברנע את הסיבות בגינן החליט להצטרף למחאה: "מי שמחליט מהי דמוקרטיה, יש פה טעות בסיסית שדמוקרטיה הוא הרוב קובע, אבל יש גם עקרון של הגבלת השלטון, וזה כרגע המאבק, מדובר בחתירה לשלטון בלתי מוגבל. מי שקובע מהי סוג הדמוקרטיה של ישראל זו מגילת העצמאות, והיא קובעת שיהיה שיוויון וצדק. מדינת ישראל היא דמוקרטיה נכה, היא בלי הפרדת רשויות אמיתית בין הרשות המבצעת לבין המחוקקת. יש צורך באקטיביזם פרלמנטרי, לא מסדרים את הרשות המחוקקת". 

עוד אמר: "יש פה ציבור שלם שהתעורר והבין כמה הדמוקרטיה היא שברירית, כמה אין הפרדה בין הרשות השופטת למבצעת ולארוך השנים היא צברה כח. צריך להתכנס כדי לקבוע את הגבולות בין הראשויות האלה. ודבר ראושן לחזק את הרשות המחוקקת כי היא זאת שנכה. הדמוקרטיה כמו שהיא עכשיו, אנחנו רואים שמשתלטים עליה", עוד אמר: "המאבק הוא על חלוקת התפקידים בחברה הישראלית". 

23/03/2023

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


מחאת הרפורמה המשפטית - ארכיון
מחאת הרפורמה המשפטית - ארכיון  |  צילום: אריק מרמור/פלאש90
Paris