אודי סגל וענת דוידוב

"פעם ראשונה שנשיא עומד למשפט, דבר יוצא דופן"

דונלד טראמפ נחת בניו יורק שם עתיד להסגיר את עצמו לידי התובע המחוזי • יקי דיין, לשעבר הקונסול הכללי בלוס אנג'לס, הביא את כל הפרטים


על רקע האישומים ששילם דמי השתקה לשחקנית הפורנו סטורמי דניאלס לפני הבחירות ב־2016, נשיא ארצות הברית לשעבר דונלד טראמפ, הראשון מבין הנשיאים האמריקנים שעומד בפני משפט פלילי, נחת הלילה (ג') בניו יורק - שם הוא עתיד להסגיר את עצמו לידי התובע המחוזי. ניסים משעל וסיון כהן שוחחו על כך ב־103fm עם יקי דיין, לשעבר הקונסול הכללי בלוס אנג'לס, אשר עדכן בפרטים. 

"מה שאמור לקרות זה שהוא אמור להתייצב בבית המשפט, לשמוע את כתב האישום נגדו, ייקחו טביעות אצבע" הסביר דיין. "עדיין לא התפרסם כתב התביעה, זה יכול לנוע מעבירות קטנות ועד עבירה פדרלית. המנעד הוא רחב. ככל הנראה, זה יהיה כתב אישום רחב אבל לא יודעים מה כתב האישום עדיין. משם ככל הנראה הוא ישוחרר, יחזור לפלורידה ובערב הוא צפוי לכנס מסיבת עיתונאים ולהודיע איך הרדיפה הפוליטית נגדו נמשכת".

עוד הדגיש כי "השופט כבר דן את התאגיד של טראמפ פעם אחת, ככה שהוא (טראמפ) יספר שיש כאן רדיפה פוליטית, ורוב המצביעים הרפובליקנים אומרים שמדובר ברדיפה פוליטית. ראינו גם איך כל המועמדים הרפובליקנים, כולם אומרים שמדובר ברדיפה פוליטית. הוא כבר גייס 7 מיליון דולר תרומות מהשבוע שהודיעו שהוא עומד לעמוד לדין. אין ספק שזה מחזק את הבייס שלו. בבחירות הרחבות, כשהמשפט הזה יצוץ באמצע הקמפיין של הבחירות, אני לא בטוח שזה יעזור לו, אפילו יפריע לו, אבל כרגע אין ספק שזה מחזק אותו. זה נותן נקודה לתהייה מה קורה כשבוחרים שופטים באופן פוליטי, האמון במערכת המשפט רק הולך וקטן".

לסיום, התייחס דיין לאותם פעילים להם קורא טראמפ להגיע לבית המשפט: "טראמפ כמו טראמפ מיד אחרי שהוא ידע על כך שעומד להיות מוגש נגדו כתב אישום, הוא קרא 'צאו למחות ולהחזיר לנו את ארה"ב'. בעשר וחצי צפויה עצרת גדולה בניו יורק, הוא יגיע למשפט בשתיים ורבע. זו דרמה ענקית כי זו פעם ראשונה שנשיא עומד למשפט, זה דבר יוצא דופן אבל צריך לזכור - בארה"ב, נשיא גם אם הוא יורשע, עדיין הוא יכול לרוץ לנשיאות".

עריכה: שני רומנו

04/04/2023

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


דונלד טראמפ
דונלד טראמפ  |  צילום: Brandon Bell/Getty Images
Paris