ספורט
עם רון קופמן, יוני הללי, אריה מליניאק, משה פרימו, צביקה שרף ואלי סהר

"לכל מאמן ישראלי יש שאיפות לצאת החוצה"

מאמן מכבי חיפה לשעבר מרקו בלבול על המעבר הצפוי של ברק בכר לכוכב האדום בלגרד: "כיף שיש בחירה כזו" • הוסי: "מכבי חיפה מועדון אירופאי לכל דבר"


נוכח ההתרחשויות האחרונות, נראה כי מאמן מכבי חיפה ברק בכר עתיד לבלות את העונה הבאה באימון קבוצת כוכב האדום בלגרד. מרקו בלבול, מאמן מכבי חיפה לשעבר, שוחח ב־103fm עם משה פרימו ולירן שכנר, והגיב לדברים.

"היום אתה מרגיש פספוס? שאם אתה היית נשאר היית עושה תארים במקום בכר?", תהה פרימו בפתח השיחה, ובלבול הודה: "לא, לא. אני אף פעם לא חי באם, אני לא יודע מה היה יכול לקרות, יכולתי לקחת אליפויות, יכולתי לא. הייתה לי שם תקופה מדהימה, הייתי שם בשלוש קדנציות שונות כמאמן, כולן היו טובות. זה מועדון שגדלתי בו, זה הבית שלי. שמחתי מאוד שתרמתי להצלחה שלהם".

עוד טען כי "לכל מאמן ישראלי בטח יש שאיפות לאמן בחו"ל, וזה נכון. לצאת מאזור הנוחות, לחוות חוויות אחרות. נכון שמכבי חיפה זה מועדון ענק, אירופאי לכל דבר. זו החלטה, יש לך גם את מכבי חיפה, גם את הכוכב האדום, שני מועדונים גדולים מאוד. כייף שיש לך בחירה כזו".

בתגובה לאמירותיו התבקש בלבול לציין הבדלים בין מכבי חיפה לכוכב האדום. בלבול הבהיר: "זו תרבות אחרת, מנטליות אחרת, אימונים אחרים. ברק, אם הוא יעבור, ברור שצריך לעשות את ההתאמות, יש לו גם את הכישרון וגם את האופי לעשות את הדברים האלה. שני מועדונים ענקיים, קהל גדול, הרגשתי את זה גם כשעבדתי במכבי חיפה, ביום יום את הלחץ האדיר להתמודד עם מועדונים גדולים. זו חוויה בלתי רגילה לעבוד במכבי חיפה וגם שם".

"קשה לייעץ, יש פה הרבה מאוד שיקולים מקצועיים ואישיים שצריך לקחת בחשבון. אני לא יכול לייעץ לו, באמת שלא. יש לו שתי אופציות מדהימות, גם מכבי חיפה וגם הכוכב האדום. אני בטוח שהוא יקבל את ההחלטה הנכונה עבור עצמו", אמר.

בנוסף, התייחס בלבול לאווירה סביב קבוצת הכוכב האדום: "המשחק בבלגרד, קצת הרגשתי פחות את הלהט של האוהדים, זה משהו שלא הרגשתי בשום מקום. ההרגשה היא מטורפת, לחץ מתמיד, אין לך שנייה אחת לנשום אוויר במשחק הזה. המון תשוקה של השחקנים. מדינה של ספורט, מקצוענות. מכבי חיפה באמת לא נופלת בשום דבר. קהל אוהדים חם, לוהט, אבל זו חוויה בלתי רגילה".

"מאחל לכל מאמן ישראלי שישאף כמה שיותר"

בהמשך, שיתף בלבול כי "אני לא מרגיש שאני יוצא מהמעגל, כל הזמן יש אליי פניות. אתה רואה את המאמנים האירופאים שכל הזמן מחליפים מדינות, זה עוזר לך גם להתפתחות. בסופו של דבר אתה גם רוצה להינות מהדרך, זו אחת המטרות החשובות שלי. תמיד אני מרגיש שאני חוזר מאמן הרבה יותר טוב לליגה ממה שהייתי. בגלל זה אני אומר, אני מאחל לכל מאמן ישראלי שישאף כמה שיותר".

"אני לא פוסל שום פנייה ושם אתגר שבאמת יגרום לי להיות זה שמוביל את הפרויקט, זה שבונה את הסגל, שמכוון למקומות שאני רוצה להיות בהם. כרגע בשנה האחרונה הרבה דברים לא קסמו לי, בסופו של דבר הרגשתי שאני לא יכול להיות זה שמוביל את העניין אז בחרתי דברים אחרים", הדגיש.

לסיום, הביע בלבול את עמדתו בנוגע לשאלה מה מתאים יותר למכבי חיפה - מאמן ישראל או זר: "שאלה אולי הכי קשה שיש בכדורגל איזה מאמן לבחור. לכל תקופה, לכל קבוצה פילוסופיה אחרת. אני חושב שלא צריך לייעץ להם. אני החלפתי מאמן זר שם, פעמיים, בשני המקרים הצלחתי מאוד. אני לא יודע להגיד למה לא הצליח, אבל יש המון מאמנים זרים טובים, מאמנים ישראלים מצויינים. בסוף הם יעשו את הבחירה הנכונה".

עריכה: שני רומנו

19/04/2023

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


מרקו בלבול
מרקו בלבול  |  צילום: דני מרון/מעריב
Paris