ספורט
עם רון קופמן, יוני הללי, אריה מליניאק, משה פרימו, צביקה שרף ואלי סהר

"הפכנו להיות שק החבטות של הליגה"

מוחמד אבו יונס, בעלי בני סכנין, הגיב לעונש שקיבלו לאחר הדלקת האבוקות: "נערער על ההחלטה וגם אם הערעור לא יתקבל ניקח את זה לבית משפט אזרחי"


לאחר המשחק המתוח בין בני סכנין לבית"ר ירושלים, בבני סכנין התקשו לקבל את פסיקת בית הדין של ההתאחדות לכדורגל שפסק על סכנין קנס של 35 אלף שקלים, כמו גם עונש על תנאי של הפחתת שלוש נקודות ושני משחקי רדיוס - במקרה של התפרעות אוהדים הכוללת שימוש באבוקות במשחקים.

חברי צוות התוכנית ביקשו לשוחח עם מחמוד אבו יונס, יו"ר הקבוצה, שהתייחס לדברים וטען כי הם בדקו את הנושא לעומק, ובעשור האחרון אף קבוצה לא קיבלה עונש בסדר גודל כזה. "אני חושב שההחלטה הזו לא נכונה, ואנחנו נערער על ההחלטה ואם זה לא יתקבל אנחנו ניקח את זה לבית משפט אזרחי", הבהיר אבו יונס, "מדובר בעונש חריג שאין לו תקדים וההחלטה הזו באה לעשות בלאנס עם בית"ר ירושלים. אני רוצה לראות איזו קבוצה זרקה שש אבוקות וקיבלה עונש כזה. גם העונש שקיבלנו לפני חודש הוא גם כן אותו הדבר".

"אנחנו הולכים עד הסוף"

בהמשך הודה אבו יונס כי חשב שזה יסתיים בקנס כספי של כ־5,000 שקלים, ולא ציפה לתוצאה כזו. "דרך אגב, גם התובע אמר לי ככה לפני הדיון. אני נפגשתי עם התובע והוא אמר לי אתה תקבל איזשהו קנס כספי, משהו קטן, ואתה תלך הביתה, ופתאום אנחנו מקבלים עונש כזה. אנחנו הפעם לא נשתוק על זה - אנחנו הולכים עד הסוף, ממש עד הסוף. ההחלטה הזו זועקת לשמיים שיש פה אפליה. אי אפשר לקרוא לזה בצורה אחרת, זו אפליה ואנחנו מופלים לרעה.

כשנשאל איך זה משפיע על המועדון אמר שלפעמים הם מרגישים שאין טעם לכדורגל. "אני אומר לכם חברים, הרפורמה המשפטית צריכה להתחיל בהתאחדות. בהתאחדות צריך לעשות רפורמה משפטית, צריך לעשות שינוי יסודי. ההחלטה הזו, אני באמת לא יודע מאיפה הם לקחו אותה ואני לא יודע ממה הם מושפעים".

"אם זה באמת יקרה זה יהיה רק בשנה הבאה"

"אתה בעד שבמשחקים בין בני סכנין לבית"ר ירושלים לא יהיה קהל חוץ?", נשאל אבו יונס בהמשך הריאיון, וחשף: "אני דיברתי עם אברמוב יו"ר בית"ר ירושלים, וזה לא נושא שצריך לתת לו תשובה ברגע. יכול להיות שזה יקרה, אבל אנחנו צריכים לשקול, לחשוב, להתייעץ. בכל מקרה, אם זה באמת יקרה זה יהיה רק בשנה הבאה".

נקודה נוספת שעלתה בהמשך היא מעמדו של קובי רפואה - האם הוא עתיד להמשיך בקבוצה? לדבריו, רפואה הוא גם מאמן וגם חבר, וההסכם שלהם איתו הוא עד סוף העונה. "בינתיים לא ישבנו עם מאמנים ולא עם שחקנים. נעבור את המשחק נגד הפועל חיפה ובתחילת שבוע הבא נתחיל להידיין עם שחקנים ועם מאמנים ונשב עם מי שצריך לשבת".

"האם הנהלת סכנין עושה במהלך השנים דברים בכדי לטפל באוהדים אלימים?", נשאל אבו יונס בסיום הריאיון, והודה: "אנחנו עושים כל שביכולתנו. אין לנו אמצעים טכנולוגיים כמו שיש לקבוצות אחרות, אז אנחנו עושים את זה דרך התקשורת ודרך פגישות שקטות. מנסים לעשות מה שאפשר. לבוא ולתת עונש כזה אכזרי זה משפיע וישפיע ואתה מתחיל את העונה במינוס. אם על כל דבר קטן אתה מורחק זה לא ספורטיבי".

עריכה: עדן בן ארי 

20/04/2023

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


אוהדי בני סכנין - צילום ארכיון
אוהדי בני סכנין - צילום ארכיון  |  צילום: קובי גדעון/לע"מ
Paris