איפה הכסף
עם ענת דוידוב

"אף אחד לא חושב שמה שחשוב לאזרחים, זה החיים עצמם"

ענת ביקרה את החלטת השר משה ארבל בקשר לסוגיית קיצור תורנות הרופאים המתמחים: "האם אתם סומכים על רופאים שבודקים אתכם במיון עם עיניים טרוטות?"


זוכרים את ההבטחות לרופאים המתמחים? הרופאות והרופאים שעובדים במשמרות של 26 שעות ברצף? שר הבריאות לשעבר ניצן הורוביץ הבטיח לקצר, שרת הכלכלה לשעבר אורנה ברביבאי הבטיחה לקיים, ומה קרה בקדנציה של שר הבריאות משה ארבל? בוטל.

בארגון מרשם, ארגון הרופאים המתמחים אומרים שהשר חושב שזה בסדר לבטל את מתווה קיצור התורנויות ולהפעיל רק בבתי החולים בישובי הפריפריה תורנויות של 21 שעות, ורק בשתי מחלקות.

האם יתר הרופאים המתמחים צריכים להמשיך לעבוד 26 שעות במשמרת? זאת המשמעות, אומרים בארגון מרשם.

האם אתם סומכים על רופא או רופאה שבודקים אתכם במיון עם עיניים טרוטות ברבע כוח? לא מומלץ, אפילו מסוכן. ועוד משהו, אתמול התפרסם דו"ח הממונה על השכר באוצר, וממנו מתברר שהפערים בשכר בין הרופאים מגיע לכדי 50,000 שקלים בחודש, יותר רופאות מועסקות בבתי החולים, 65 אחוזים לעומת רופאים, אבל אוי, הן משתכרות בממוצע ב־21 אחוזים פחות מהגברים. אגב, המומחיות המשתלמת ביותר היא בתחום רפואת הילדים, והפחות משתלמת, ברפואה פנימית.

בטח ניתקלתם פה ושם במחסור ברופאים פנימיים, רופאי משפחה. אז ככה: מתמחים ימשיכו לעבוד סביב השעון פלוס-פלוס. המחסור ברופאי משפחה ילך ויחריף ורופאות ימשיכו להרוויח בפער עצום מרופאים. למה? כי אפשר וכי אף אחד לא חושב שמה שחשוב לאזרחים, זה החיים עצמם!

03/05/2023

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


טור אישי עם ענת דוידוב
טור אישי עם ענת דוידוב  |  צילומים: Ingram Image, 103fm
Paris