שיחות לילה
עם אבי כץ

"ברגע שמשיגים את המטרה, אנו פותרים כל בעיה"

חן בן שמחון, מאמן מנטלי בשיטת ה־NLP, על הגשמה והתמודדות עם משקעי העבר: "כשאנו משנים את השפה שלנו, אנו משנים גם את החשיבה שלנו"


להביא את עצמי למקום בו אני רוצה להיות: אבי כץ אירח בתוכניתו ב־103fm את חן בן שמחון, מאמן מנטלי בשיטת ה־NLP, לשיחה על ביטחון עצמי, הגשמה והתמודדות עם משקעי העבר. המאמן שיתף בטיפים החשובים לחיים מאושרים ומצליחים.

לדבריו, "הייתי כדורגלן עד גיל 18, הייתי בנבחרת, הייתי ממש טוב, אבל נפלתי במנטליות. כל ההתנהלות מול לחץ וכישלון, לא היה לי איך - לא היו לי את הכלים. היום אני אוהב לתת לילדים את מה שלי לא היה: את הבן אדם הזה שאפשר לדבר איתו על רגשות ועל התמודדויות, כדי לנצח את הרגעים הקשים".

בהמשך, הסביר: "NPL זו שיטה של תכנות המוח באמצעות השפה. כשאנחנו משנים את השפה שלנו, אנו משנים את החשיבה שלנו וכך גם התוצאות משתנות. תהליך של NLP זה להבין מה המטרה, כי ברגע שאנחנו משיגים את המטרה, אנחנו פותרים כל בעיה. כל דבר שאני רוצה לעשות בחיים, מתחיל ממטרה - משם אני מתקדם".

בן שחמון עוד שיתף כי "פעם היה לי שבוע עבודה עמוס מאוד, רק חיכיתי לסופ"ש, שיהיה לי רגע לשים את הראש ולנוח. כשזה קרה, שכבתי על המיטה, לקחתי נשימה וחצי שעה אחרי - אתחיל כאב של בדידות. זה עלה ועלה בי, עד שעצרתי לרגע ואמרתי לעצמי 'כל כך חיכיתי לרגע הזה, אז למה כל כך רע לי עכשיו?'. החלטתי לשים את הטלפון בצד וליהנות מהרגע. כך הבדידות הפכה ללבדיות. רגע של התבודדות זה רגע שבו אתה עם עצמך ופשוט נהנה".

לסיכום, הבהיר: "העולם של היום לחוץ מאוד, כי יש המון אפשרויות - אתה מרגיש מוצף. הרי כשיש כל כך הרבה אפשרויות, אתה לא מאמין שתמצא את ה'הכי טוב'. אז מה קורה? מחפשים את האופציה הכי מהירה ורק יחסית נכונה. לחבר'ה הצעירים אני אומר - אל תחכו, קחו אחריות". 

21/05/2023

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


חן בן שמחון
חן בן שמחון  |  צילום באדיבות המצולם
Paris