אודי סגל וענת דוידוב

"היא הייתה עושה כל דבר כדי שהוא לא ירצח אותה"

עו"ד דורית בן אברהם, המייצגת את הנאנסת בת ה־82, על זיכויו של עבריין המין שנאשם במעשה: "חובה לערער על פסק הדין, אחרת כל הנשים בישראל בבעיה"


ידיעה כמעט בלתי נתפסת חשפה אתמול (ב') כי עאדל הייב, שהואשם באונס ניצולת שואה בת 82, זוכה לאחר שהרכב של שלושה שופטים, אשר קולה, דני צרפתי ורננה גלפז־מוקדי, דחה את גרסתה של המתלוננת. עורכת הדין דורית בן אברהם, המייצגת את הנאנסת, הביאה את גרסת מרשתה. 

"במצב הדברים, לא יכול להיות טוב", טענה. "מרשתי קיבלה את זה די קשה, היא נסערת, היא ציפתה בכיליון עיניים להכרעת הדין, והיא קיבלה אותה בתחושה מאוד קשה. מדובר באישה בת 82 לא בריאה בלשון המעטה, יש לה בעיות שמיעה, האדם הזה בן 40 עם עבר כזה של אותם גילאים. הוא תכנן את זה והקליט את השיחות, להמון שיחות היא לא ענתה, במהלך הדיון מרשתי ציינה מספר פעמים שהיא סירבה ואמרה לא לתוקף. היא לא הייתה יכולה לזוז, הוא הגיע לפורקן, בזמן שהיא דיממה הוא המשיך והגיע לפורקן". 

בהמשך, הדגישה: "הוא סלל לעצמו את הדרך ליעד, וביהמ"ש אמר שגרסתו לא התיישבה באופן נכון עם כל הדברים. היו הרבה סתירות בגרסה שלו. בחלק מהשיחות, כל פעם שניסה להציע לה היא הטתה את השיחות הללו לכך שהיא רוצה את השיפוץ. הוא טען שהוא שיפוצניק ורצה לקבל פרנסה, יש לזכור שהוא היה תחת צו פיקוח ומעקב במשך שנתיים והוא עשה זאת בזמן שהוא היה תחת הצו". 

בסיום דבריה, הבהירה עו"ד בן אברהם: "האישה הזו פחדה ועדיין פוחדת, היא חוששת מאוד שהוא ירצח אותה. הדבר הראשון שאמרה אחר כך זה שהיא פחדה שירצח אותה. היא התמודדה עם דבר מאוד קשה, היא מאוד נסערת והייתה נסערת אחרי המקרה. לבי איתה, המצב שלה לא פשוט, גם אישה צעירה, כשהיה מגיע אליה אדם כזה ומבצע בה את זממו, היא הייתה עושה כל דבר כדי שהוא לא ירצח אותה. היא אישה שחיה עם בעלה 60 שנה. כשאישה אומרת לא לגבר, הוא צריך להפסיק מיד. היא אמרה לא. הפרקליטות האמינה לה, עכשיו הם לומדים את הכרעת הדין ואני מאמינה שש

עריכה: מיכל קדוש 

06/06/2023

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


"היא לא הייתה יכולה לזוז"
"היא לא הייתה יכולה לזוז"  |  צילום אילוסטרציה: נעם רבקין פנטון/פלאש90
Paris