איריס קול

"תצוגת משחק שלא ראינו מזמן - יוצאת מגדר הרגיל"

מבקר הקולנוע אבנר שביט ('וואלה') בביקורת על הסרט החדש והמדובר 'הפלאש': "זה סרט עמוק ומורכב, הדבר הכי בולט וטוב בו זה עזרא מילר"


מבקר הקולנוע אבנר שביט ('וואלה') שוחח עם איריס קול ב־103fm והביע את דעתו על סרט גיבורי העל החדש והמדובר 'הפלאש', בכיכובו של עזרא מילר, שחקן שהסתבך בתקריות שונות בשנים האחרונות. 

"קודם כל, עזרא מילר הוא א-בינארי, אז צריך להגיד 'הם', כך נתייחס אליהם. 'עזרא מילר הם'", סיפר שביט, וציין: "עזרא מילר הם הסרט. הם הדבר הכי בולט בסרט, הכי טוב בסרט. זאת תצוגת משחק שאם לא הפרשות, ואם היה נגיד אוסקר רק לסרטי גיבורי על ולסרטי קומיקס, אני חושב שהאוסקר השנה היה מגיע לעזרא מילר".

לדבריו, "זאת אולי תצוגת המשחק הכי טובה בסרטי קומיקס מאז חואקין פיניקס ב'ג'וקר'. רואים בתצוגת משחק שלו שהוא פסיכי. רואים בהבעות פנים, במחוות גוף, שמשהו אצלם לא בסדר וזה תורם הרבה ואפילו עושה את התפקיד".

עוד אמר: "זה לא סרט אפל. זה כן סרט עמוק ומורכב. הייתי בהקרנה, ישב לידי ילד בן שמונה. חוץ מזה שאבא שלו הסביר לו את הסרט, אז הוא נהנה והסרט לחלוטין התאים לו. העלילה של הסרט בקצרה - פלאש הוא גיבור שרץ יותר מהר ממהירות האור והוא יכול לחזור בזמן".

"אימא שלו נרצחה ואבא שלו הואשם ברצח על לא עוול בכפו והוא חוזר לעבר כדי להציל את החיים של אימא שלו וגם כדי למנוע מזה שאבא שלו יישב בכלא. כמובן שהכול משתבש ומתחילה תגובת שרשרת שלא רק מאיימת על החיים שלו עצמו ועל המשפחה שלו, אלא על כל גורל היקום", סיפר שביט. 

"הטראומה היא אנחנו?"

לדבריו, "יש כאן את כל העניין של הטראומה והאשמה והאובדן והאבל, והשאלה - איך משתחררים מטראומה? והאם בכלל אפשר להשתחרר מטראומה? פלאש פוגש שתי דמויות חשובות חוץ מההורים שלו, הוא פוגש את עצמו ביקום האלטרנטיבי וגם פוגש את באטמן, אבל לא את באטמן שאנחנו מכירים היום, אלא באטמן בגילומו של מייקל קיטון, שהיה באטמן עוד ב־1989, לפני שהגיעו קלוני ובן אפלק".

"בשיחה עם באטמן עולה משהו מאוד מעניין, הרי גם לו הייתה טראומה מאוד קשה שקשורה ברצח של ההורים, ובאטמן אומר שעם כמה שהטראומה נוראית והאובדן נורא, הטראומה הזאת היא מה שבנתה אותו ועשתה אותו. הסרט גם מעלה את השאלה, האם טראומה - לא רק שהיא משהו שאנחנו לא צריכים למחוק, אלא היא משהו שאנחנו צריכים לאמץ ולחבק, והטראומה היא אנחנו?" הוסיף. 

"הסרט בעיניי מאוד מאוד מעניין, מאוד סוחף לצפייה, עשוי בסך הכול טוב, ומעל הכול - מציג כאן תצוגת משחק יוצאת מגדר הרגיל, נדירה, שלא ראינו הרבה שנים בעולמות האלה", סיכם. 

18/06/2023

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


עזרא מילר בתפקיד פלאש
עזרא מילר בתפקיד פלאש  |  צילום מסך: מתוך הסרט 'פלאש'
Paris