דידי לוקאלי
עם דידי הררי

"ב־4 ימים הראשונים ראו את הסרט מעל למאה אלף איש"

השחקן והקומיקאי שלום אסייג התארח באולפן של דידי לכבוד יציאת הסרט 'ההילולה': "זה נתון מטורף לקולנוע הישראלי" • וגם מה הוא חושב על דברי אחיו?


השחקן והקומיקאי שלום אסייג הגיע לאולפן של דידי הררי לכבוד הסרט החדש שיצר ביים וכתב ביחד עם אריאל בנבג'י וגם משחק בו בתפקיד הראשי 'ההילולה'. חמישה ימים לאחר שהסרט יצא לאקרנים הוא זכה להצלחה מסחררת ולמעלה ממאה אלף צופים פקדו את בתי הקולנוע. בזאת הוא מצטרף להיכל התהילה של הסרטים הישראלים הניצפים ביותר בהם 'זוהי סדום', ו'לשחרר את שולי'. 

עלילת הסרט היא גרסה קולנועית לסדרה 'שנות ה-90' ובעקבות חלום נבואי על סבו שנפטר, פרוספר, גיבור הסרט, (שלום אסייג) לוקח את המשפחה ותושבי השכונה להילולה אצל ה"באבא סאלי" בנתיבות. העלילה מסתבכת כשבעקבות טעות בדרך, הם מגיעים לליבה של עזה ונחטפים.

בשיחה עם דידי הררי באולפן שיתף אסייג על המשחק שלו בסרט ועל היצירה המגוונות שזוכה לעשות בשנים האחרונות עם תפקידו בסדרה 'מנייאכ': "התחום שלנו לשמחתינו אפשר לגוון בתוכו, אם יש לך את הכישורים וגם אמביציה לעשות דברים וליזום יש אפשרות לעשות סטנד אפ ודרמות ועכשיו גם סרטים".

המשיך וסיפר: "יש הפרדה בין קומדיה לבין דרמה, היה לי שיח עם כתבת על זה, שהייתה מופתעת מזה שאני שחקן, אני עושה את זה עשרים שנה את 'שנות השמונים', סדרה שרצה 12 שנים, יש הפרדה בין קומדיה לבין דרמה". 

מאה אלף צופים לא הולכים ברגל, בעצם אולי כן?: "זה נתון מטורף לקולנוע הישראלי, הקטע המדהים שאנשים באים לסרט הזה כמה וכמה פעמים, יש ילד ששלחו לי סירטון שלו שהוא היה כבר ארבע פעמים בסרט". 

על הסדרות של אסייג וכך שהן מגוללות את סיפור החיים של כולנו: "בהמשך אנחנו נגיע לעתיד", אמר בהומור והמשיך, "תחשוב על זה, אתה מחטט בחיים. הייתה לי דודה שהולכת לסרטים טורקיים והייתה בוכה בקול רם בסרטים, הייתה מגז'דרת באולם. אבא שלי אותו הדבר, היה רואה מערבונים והיה מדבר לטלוויזיה, 'ריבונו של עולם, הם ארבעה למה אתה מתעסק איתם'". 

לסיום התייחס לדבריו של אחיו מני אסייג שכתב את תסריט הסרט (עם בנו של שלום דניאל), והתבטא נגד המוחים נגד הרפורמה המשפטית כשאמר שאינו מעוניין שיגיעו לצפות בסרט. שלום הגיב ואמר: "האמת לא קראתי על זה", אמר בהומור והמשיך, "איזה ארבעת אלפים טלפונים היו אצלי אתמול בעניין הזה, אני בהחלט לא מסכים עם זה. הסרט שלנו הוא בעצם בתמיכה של קרן שומרון, משחקים בו שחקנים ערבים ישראלים, יש לנו שחקנים ששייכים לימין וגם לימין קיצון יש לנו במאי שכל מוצאי שבת נמצא בבלפור, אנחנו התכנסנו לעשות את הסרט הזה שבא לאחד, תשאירו פוליטיקה בחוץ לסרט שלנו כולם מוזמנים, זה דווקא המקום לצאת לבוא ולצחוק אנחנו בסוף עם אחד אין מה לעשות". 

עריכה: רעות מתתיהו ארגון

19/07/2023

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


צילום: דוד זבולוני/103fm
צילום: דוד זבולוני/103fm  |  צילום: דידי הררי ושלום אסייג
Paris