איריס קול

"המפתח להצלחה? תשוקה לתרבות ישראלית־עברית"

נועם סמל, מנכ"ל תיאטרון 'הבימה', הסביר על עזיבתו הצפויה מהתיאטרון בספטמבר הקרוב: "זה לא רק כסף - היה עניין גם של 'הרוח במחנה' התיאטרון"


נועם סמל, מנכ"ל תיאטרון 'הבימה', הסביר על עזיבתו הצפויה מהתיאטרון בספטמבר הקרוב ומסירת המפתחות לדני וויס, כיום מנכ"ל המדיעטק בחולון. בשיחה עם איריס קול ב־103fm, שיתף בתחושותיו עת העזיבה.

בפתח דבריו, טען כי "זה לא היה רק עניין של כסף, אלא היה עניין של 'הרוח במחנה' התיאטרון. מצאתי שחקנים נהדרים. מצאתתי עובדים מצויינים. בכל זאת לא היתה לי ברירה והשתחררתי מכמה מהם". התקופת הקורונה, מוסדות תרבות רבים נחלו הפסד קשה. אך לדבריו של סמל, תיאטרון 'הבימה' דווקא הרוויח מכך, לדבריו: "הקורונה עזרה לנו מאוד. ובעצם העמידה את 'הבימה' בשיוויון עם שאר התיאטרונים בתל אביב. בשנתיים האלו השלמנו את הפערים והצלחנו לשכנע את ראש עיריית תל אביב רון חולדאי לקחת את 'הבימה' תחת חסותו".

בהמשך, בחרה איריס להתייחס למופע המחווה שהועלה לכבוד המנכ"ל העוזב. "אני לא חושב שאני מיוחד במינו", מיהר סמל להצטנע, ושיתף בהתרגשות: "הופיעו 25 אמנים שהיה צריך בכוח לשכנע אותם לקבל תשלום". לדבריו, "המפתח כדי להצליח בניהול תיאטרון, זאת תשוקה גדולה מאוד לתרבות ישראלית עברית, אהבת האמנים והאמנות, אהבת התחום, עם כל הסבל והפצעים והמכשלות שיש לך". 

23/07/2023

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


תיאטרון הבימה
תיאטרון הבימה  |  צילום: מרים אלסטר פלאש90
Paris