ספורט
עם רון קופמן, יוני הללי, אריה מליניאק, משה פרימו, צביקה שרף ואלי סהר

"לא התערבתי בעונה הקודמת, זו השגיאה שלי"

הבעלים של הפועל חיפה יואב כץ, הגיב לפרסומים על סכסוך בינו לבין מאמן הקבוצה רוני לוי • וסיפר על הפקת הלקחים מהעונה שעברה, והציפיות מהנוכחית


בסיום המשחק בו הפועל חיפה הפסידה לבני סכנין בפתיחת גביע הטוטו, מאמן הקבוצה רוני לוי קיים ריאיון שהבעלים יואב כץ לא אהב במיוחד, ואף טען שפגע בו. מאז, המתיחות בין השניים רק מתגברת - ומתוקשרת במיוחד. בשיחה עם רון קופמן וצביקה שרף ב־103fm, כץ התייחס לדברים. 

תחילה, התייחס לאופי המשחק: "הקבוצה, היה לה משחק מאוד לא טוב אתמול אחרי כמה משחקי הכנה טובים. היו שלושה משחקים בארץ עם תוצאות יפות והכנה טובה, ועוד שניים טובים בחו"ל. אז משחק אחד לא טוב מתוך שישה, ואני מקווה שזה יישאר מספר נמוך".

בתגובה, שרף תהה: "למה כשיש משחק אחד לא טוב ויש משבר, אתם ישר מכבסים את הכביסה המלוכלכת בחוץ?", ויואב כץ השיב: "אתה צודק באלף אחוז, אסור לכבס כביסה מלוכלכת בחוץ. אבל כשצד אחד עושה את זה, לצד השני לפעמים אין ברירה. אתה צודק, אבל כשזה נעשה יותר מפעם אחת אז זו כבר חציית גבול. וכשהמסר הוא לא נכון... אבל עוד פעם, באופן כללי צריך להיות כמו ג'נטלמן".

בהמשך, קופמן הקריא את הרשימה של השחקנים שעזבו ואלו שהצטרפו לקבוצה, וכץ כי לא כך הם פני הדברים. "אתה טועה, ואגיד לך גם למה. הצטרפו 11 ולא תשעה. לי יש רשימה יותר מדויקת מהרשימה שלך. מה־16 שעזבו יש שלוש סיבות שעזבו. אחת, שחזרו למועדונים שלהם, השנייה, אנשים שפרשו מספורט, כמו גל אראל, חנן ממן. והקבוצה השלישית זו קבוצה שהמאמן לא רצה, הם לא פרשו, הם לא עזבו, ביקשו מהם לא לבוא, חלק מהם היו בניגודי דעות חריפים אם כן לבוא או לא".

"אני לא יכול לעשות וטו על שחקן אחד והמאמן לא יכול"

לאחר מכן, השלושה דנו על הפקת הלקחים מהעונה שעברה, בו שיחקו בקבוצה ארבעה זרים, שלא הגיעו לציפיות. "אני לא מתערב בחלק המקצועי, אני מתערב אולי בחלק הפיננסי כי בסך הכול זה כסף שלי ואם אני לא אתערב - אוי ואבוי", אמר הבעלים. "אבל זו עבודת צוות גם של החלק המקצועי וגם הפיננסי. אני לא התערבתי בעונה הקודמת, זו שגיאה שלי. השנה עשינו את זה בצורה יותר מבוקרת, למדנו מהשגיאות של שנה שעברה. אני המילה האחרונה בנושא הפיננסי, אבל בסופו של יום אנחנו צריכים לדאוג להפועל חיפה, אנחנו צריכים לדאוג שתהיה קבוצה. אני לא יכול לעשות וטו על שחקן אחד והמאמן לא יכול לעשות וטו על שחקן אחד".

באשר לסיכויים של ההרכב הנוכחי להגיע להישגים, אמר: "אני חושב שאפשר לעשות את זה, אנחנו עשינו את זה בשנת 2017/18, עם סגל הרבה יותר מצומצם ורק עם ארבעה זרים, היינו מקום רביעי וזכינו בגביע המדינה. הסוד היה בבחירת השחקנים. אני לא חושב שהשתנה כל כך הרבה אצל הקבוצות האחרות. הן הגדילו את התקציב אבל אני חושב שגם אנחנו".

לבסוף, סיכם איפה עומדת מערכת היחסים עם המאמן רוני לוי: "בואו לא נעשה ספקולציה, נגיע למשחק ואני מקווה שאנחנו בדרך נכונה, שנזכה, שהשחקנים יוכיחו את עצמם, ואנחנו מקווים להכי טוב, בלי ספקולציות. דיברנו מאז אתמול, לא באופן ישיר". 

 

30/07/2023

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


יואב כץ
יואב כץ  |  צילום: דני מרון/וואלה!
Paris