אראל סג"ל

תמיד גיבור

הספר החדש 'עמנואל מורנו - המעט שניתן לספר', חושף ולו במעט את דמותו מעוררת ההשראה של הקצין המעוטר שנפל במלחמת לבנון השנייה • אחיו דן סיפר


בשבוע שעבר יצא המסמך המרתק 'עמנואל מורנו - המעט שניתן לספר' שאיגדו יחדיו טל דנינו ויוני רוטנברג, הלוא הוא הספר המגולל את חייו של עמנואל מורנו ז"ל, קצין עטור הישגים בסיירת מטכ"ל שנפל במלחמת לבנון השנייה ב־2006. סיפורו של עמנואל אמנם מוכר וראוי להערכה, אך פניו נותרו חסויות עד לרגע זה, זאת בעקבות תרומתו הרבה במישור הביטחוני. 

דן מורנו, אחיו של עמנואל ז"ל, שוחח עם אראל סג"ל ויריב אופנהיימר בסיום התוכנית ושיתף בפרטים על הספר החדש. "17 שנים לא רואים את דמותו של עמנואל, לא רואים את תמונתו, ומצד שני נרקמת התמונה, והספר נותן אותה בגובה העיניים. הספר משמיע את הקול המדויק שלו, את התכונות המאוד מיוחדות של ענוותו. לצערי, במשך 17 השנים הללו קצת פספסנו את הדמות שלו. סוף סוף כותב שהתחבר לילדות, לשכונה, לכל הדברים שהם בגובה העיניים של עמנואל. החידוש הוא באמת החשיפה של הרקע המשפחתי והרקע של הילדות". 

בהמשך, הוסיף בגעגוע: "הרבה פעמים שואלים מה מיוחד ביכולת הרבגונית של עמנואל להצליח לומר עמדות כל כך ברורות  ולהצליח לחבק, אני חושב שעם הספר עוד שנה ועוד שנה אנו מגלים עוד שכבה. כל מי שמסר את נפשו ידע לחלק בין העיקר לתפל. עמנואל היה בגובה שחסר לנו היום". 

עריכה: מיכל קדוש 

08/08/2023

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


אראל סג"ל ודוד ורטהיים
אראל סג"ל ודוד ורטהיים  |  צילום: 103fm
Paris