רון קופמן ואריה אלדד

"הייתה הרעה במצבו - נפל לפיגוע תקשורתי"

מאיר, דודו של יחיאל אינדור החשוד בהריגת הפלסטיני בכפר בורקה, תקף את ההחלטה להשאיר את יחיאל במעצר: "לחץ תקשורתי ולחץ אמריקני - זה הסיפור"


בית המשפט השלום הורה לשחרר את העצורים הפלסטיניים מבורקה, החשודים בפציעתו של יחיאל אינדור, החשוד בהריגת הפלסטיני בערב שבת האחרון. מאיר אינדור, דוד של יחיאל ומקים ארגון נפגעי הטרור 'אלמגור', שוחח עם אריה אלדד ב-103fm וביקר את ההתנהלות סביב האירוע.

תחילה עדכן מאיר במצבו של יחיאל, ושיתף כי "אי אפשר לדבר איתו, הוא יושב בתוך חדר סגור במעצר, אתמול הייתה הרעה, הוא לא במצב טוב כעת. אתמול הייתה איזושהי הרעה, אני מקווה שזה יחלוף. יש לו פציעת ראש גדולה, ויש לו גם פגיעה בקדמת המוח. יש לו לפי דברי הרופאים יש פגיעה ואנחנו מקווים שעליה הוא יתגבר במשך הזמן. ביממה האחרונה הייתה הרעה, לא סכנת חיים, אבל הרעה מבחינת ההתנהלות שלו".

כמו כן, כאשר נשאל האם יחיאל היה במעקב שב"כ, הבהיר מאיר: "לחלוטין לא. דמות אפורה. ממש לא. הוא נפל פה לפיגוע תקשורתי. בליל שבת, אחרי הדברים האלה, אין מי שיגיד מפני שבסוף זו אוכלוסייה דתית והם לא מתקשרים להודיע הודעות. ברגע שתפרו אותו ביממה הראשונה, בתקשורת, ועשו את זה לפיגוע טרור יהודי".

עוד סיפר כי "אני הייתי בחוויה דומה, נסעתי עם אשתי להר הזיתים לקבר הוריי, והותקפנו סמוך. לא היה איתי אקדח, אני נפצעתי. אני הפסדתי שלוש פעמים, שם אני הבנתי את המצב של אדם שנמצא בסכנת חיים. הם הוזעקו לסייע לאותו רועה שישב למטה בוואדי. זה לא אזור של הפלסטינים, זה שטחי C. היום מסתובבים רועים והם רועים צאן, ואי אפשר לבוא ולהגיד שמי שרועה צאן הוא נחשב למפגע".

"יש לך הערכה למה מתעקשים שוב ושוב להשאיר אותו למרות שהוא פצוע קשה במעצר? ומערערים?", תהה פרופ' אלדד, ומאיר הכריז: "לחץ תקשורתי ולחץ אמריקאי - זה הסיפור. ברגע שזה הפך לעניין תקשורת אז עכשיו צריכים או למצוא משהו, ואני חושב שבסוף ישחררו אותו אבל לך תדע. מי שיורה הוא צריך לדעת שייקחו ממנו את הנשק, ויש אנשים שמסתובבים כעת בלי נשק אחרי שירו באוויר - זה דבר כדי להגיד לאנשים 'אתם לא יורים'. אנשים יודעים שהם בתוך סיכון ולכן הם נמנעים לירות ולכן יש לנו כתוצאה מפיגועי אבנים כבר 24 הרוגים. יהודי לא קם בבוקר להרוג ערבי, אבל הפוך זה כן קיים".

עריכה: שני רומנו

11/08/2023

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


יהודה ושומרון - צילום ארכיון, למצולמים אין קשר לנאמר
יהודה ושומרון - צילום ארכיון, למצולמים אין קשר לנאמר  |  צילום: יונתן זינדל/פלאש90
Paris