מילים ולחן

אלוהים נתן לו במתנה

איתן מסורי התארח בפודקאסט 'מילים ולחן', חזר לסיפורים מאחורי שיריו וסיפר לדודי פטימר על ההצלחה, הפספוס והחלום • בלעדי לדיגיטל של 103fm


מילים ולחן - עם דודי פטימר

בסוף שנות ה־70 ולאורך שנות ה־80 אי אפשר היה לפתוח רדיו מבלי לשמוע את השירים של איתן מסורי חורכים את מצעדי הפזמונים: 'אלוהים נתן לך במתנה', 'כל ההתחלות קשות', 'שלום לך ליידי שלי', 'בחפלה', 'חפיף', 'המון דברים', 'גברת תפתחי זה אני', 'אני אוהב את החיים האלה' ועוד שירים היו חלק בלתי נפרד מהפסקול הישראלי.

מסורי, בדרכו הייחודית, נע בין רוקנ'רול ופופ לבין ביטים ים תיכוניים. לצד שירים שיצר וביצע בעצמו, הוא כתב להיטים גם לאמנים נוספים, בין השאר לזהר ארגוב ('יסמין'), שימי תבורי ('רציתי לאהוב'), מייק בורשטיין ('שלום על העולם') וששי קשת ('תני לי הזדמנות').

בשנות ה־90, עם שינויי הזמנים והאופנות, תהילתו של מסורי החלה לדעוך, על אף שהוא לרגע לא חדל מלנגן, ליצור, להקליט ולהופיע (עד היום).

דודי פטימר בחר להקדיש את הפרק הנוכחי של 'מילים ולחן' ליצירתו ולסיפורו של מסורי, שגם התארח בפרק וסיפר על הרגע בו גילה את המוזיקה, על הסיפורים מאחורי שיריו הגדולים וגם על תחושת הפספוס שמלווה אותו. "אני לא מקבל את ההערכה הראויה", טען. "אני לא מקבל את מה שמגיע לי. אם אתה מחזיר אותי היום אחורה, הייתי עושה פחות טעויות, והייתי יכול להגיע רחוק יותר מכל זמר ישראלי אחר. אז כן, אני מרגיש פספוס, אבל מה שמנחם אותי זה שאני במצב טוב, מופיע ומקליט כל הזמן. אז אולי לא הגעתי לפסגה הגבוהה ביותר, אבל הקלטתי 300 שירים ועדיין אני בתמונה. בזה אני גאה מאוד".

מסורי (73) שיתף גם בחלומו הגדול: "אני אמנם מופיע בסדר גודל של פעמיים-שלוש בשבוע, אבל חולם להופיע במקום קבוע כדי שאנשים יידעו שביום ובשעה מסוימים הם יוכלו לבוא לראות הופעה שלי. זה משהו שאני מפנטז עליו. בגילי אני לא יודע אם אצליח לכבוש שוב את מצעד הפזמונים, למרות שתמיד יש הפתעות, אבל אני תמיד ממשיך לנוע. זה הייעוד שלי".

הפודקאסט 'מילים ולחן' לוקח אותנו למסע בעקבות התופעות, הסיפורים, השירים והאמנים שעיצבו את הפסקול הישראלי לאורך שנותיו. דודי פטימר הוא עיתונאי וחוקר מוזיקה, יוזם פרויקט תיעוד המוזיקה הישראלית דודיפדיה.

לכל הפרקים של הפודקאסט לחצו כאן.

15/08/2023

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


איתן מסורי
איתן מסורי  |  צילום: באדיבות המצולם
Paris