איפה הכסף
עם ענת דוידוב

"האינפלציה מתנדנדת כלפי מטה"

פרופ' צבי אקשטיין, לשעבר המשנה לנגיד בנק ישראל, הסביר האם מוקדם לשמוח על החלטתה של סוכנות הדירוג פיץ' לתת לישראל דירוג A+ ועדכן על האינפלציה


דיקן בית הספר לכלכלה באוניברסיטת רייכמן פרופ' צבי אקשטיין, לשעבר המשנה לנגיד בנק ישראל, התייחס לדבריו של ראש הממשלה אחרי פרסום המדד שאמר 'האינפלציה יורדת. לא סתם סוכנות הדירוג פיץ' הבינלאומית השאירה לנו דירוג A+ בשעה שהורידה דירוג למדינות מכובדות', בשיחה עם ענת דוידוב הסביר האם מוקדם לשמוח.

לדבריו של אקשטיין, "בגדול יש סיבה שמדיניות בנק ישראל אכן מצליחה להוריד את האינפלציה, ויש התמתנות של הפעילות במשק כתוצאה מעליית הריבית, בעיקר כל זה זו עבודה של בנק ישראל והתמתנות הפעילות הכלכלית במשק שנגרמה על ידי הממשלה שמקדמת הפיכה מישטרית".

עוד התייחס לשאלתה של ענת האם מוקדם לשמוח, וטען כי "האינפלציה מתנדנדת כלפי מטה, היא יכולה קצת לעלות. אבל כשמסתכלים על הציפיות משוק ההון, הניתוחים כולם מראים שהאינפלציה נכנסת למסגרת של אחת עד שלוש".

"אם הממשלה תבצע את מה שהיא אומרת עכשיו - ביטול עילת הסבירות ושינוי הרכב הועדה לבחירת שופטים, אנחנו נראה כנראה עליה בסיכונים וייתכן שינוי בתחזית אם מדד האו"ם יפעל כפי שנעשה במדינות אחרות", הבהיר. 

16/08/2023

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


פרופ' צבי אקשטיין
פרופ' צבי אקשטיין  |  צילום: מרים אלסטר/פלאש90
Paris