תחשבו טוב
עם יהודית גריסרו

מחזקים את הרופאים

שנה שביעית ברציפות, כ־800 אלף ישראלים בוחרים את הרופא המסור של המדינה במסגרת 'פרס דניאלי' • מלכי גיל, מנהלת הפרויקט, סיפרה עליו


כ־800 אלף ישראלים בחרו את הרופא המסור של המדינה לשנת 2023, זו השנה השביעית ברציפות, בה מעניקה קרן דניאלי את הפרס לזכרה של דניאל זוננפלד. מלכי גיל, מנהלת הפרויקט, סיפרה: "דניאלי זוננפלד נולדה בברזיל, וכבר מאז שהייתה קטנה, היה ניתן להבחין באהבת האדם שבה".

עוד סיפרה: "בגיל 8 היא עלתה עם משפחתה ארצה, והיא בחרה ללכת להתנדב בשירות לאומי בבית החולים שניידר. שם היא החליטה שהיא רוצה ללכת לעולם הרפואה. היא התקבלה ללימודי רפואה, ולצערנו, בערב פורים בשנת 2015 היא נהרגה בתאונת דרכים ולכן היא לא זכתה להגשים את חלומה. אביה מוטי הקים מעל 130 מיזמים לזכרה של דניאלי, שגם עוסקים ברפואה". בין היתר, 'פרס דניאלי' לרפואה עם לב, שמוענק לרופא המסור של המדינה, בכל שנה. 

בהמשך הצטרף פרופ' אלון גרוסמן, מנהל מחלקה פנימית בבית החולים בילינסון וזוכה בפרס דניאלי, וסיפר על הסיבה לזכייה: "אני חושב שזו העובדה שאני חי את המקצוע הזה מהבוקר עד הערב, מזה שאני זמין עבור המטופלים בכל עת, בסופי שבוע, ובערבים, ובבקרים, ושאני רואה בהם כאנשים שהפקידו בידיי את החיים שלהם, את הדבר שהכי יקר להם. אני מסתכל עליהם לא כמטופלים, אלא כבשר מבשרי". 

27/08/2023

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


למצולם אין קשר לנאמר
למצולם אין קשר לנאמר  |  צילום אילוסטרציה: Ingram Image
Paris