ספורט
עם רון קופמן, יוני הללי, אריה מליניאק, משה פרימו, צביקה שרף ואלי סהר

"יש לנו תחושה שכיאל יתאושש"

מונדר חלאילה, דובר וחבר הנהלת בני סכנין, שיתף במצבו של קשר המועדון בירם כיאל אשר נפצע באופן קשה ברגלו - והביע אופטימיות באשר להחלמתו המהירה


על הקרשים: הקשר של בני סכנין בירם כיאל נפצע באופן חמור ונותח בשתי עצמות ברגל. הרפא שניתח אותו מסר כי לולא הפלטינה שהייתה קבוע ברגלו, מצבו היה קשה יותר וכי רגלו היתה עלולה להתרסק. מונדר חלאילה, דובר וחבר הנהלת בני סכנין שוחח עם פאנל הספורט והביע את צערו על מצב חבר הקבוצה.

"בסופו של יום יש פציעה קשה לבירם. אווירה מאוד קשה, אני לא אדבר על דיכאונית אבל היא מאוד קשה גם בקרב הקהל, בקרב הספורט בכלל אני חושב", אמר בפתח השיחה, אך הוסיף: "אנחנו לא רוצים את התחושה שהגענו לצומת דרכים עם בירם. יש לנו תחושות שהשחקן יתאושש, אנחנו רוצים להאמין. עם כוחותיו הפנימיים וההיסטוריה שלו, הוא עבר פציעות, עבר ניתוחים. יש לו יכולת תרגול עצמית ואמונה ענקית. אנחנו מאמינים שהוא כן יחזור. החולייה והשטח שכיאל תופס ומכסה ברמת המקצועיות והמנהיגות הוא באמת שטח מאוד חשוב למועדון, אבל אני חושב שצריך לקחת קצת זמן. תן לנו את המרחב הנכון, יום – יומיים – שלושה לחשוב" .

עוד ציין כי "עוד לא ראיתי את בירם אישית, כי לא יכולתי, כל זמן הניתוח הייתי בחוץ ואז נאלצתי לעזוב. אני חושב שבינתיים בירם עסוק בלהפנים ולעכל את הסיטואציה החדשה, הוא יישמע מפי הרופאים מה בדיוק מצבו, מה הסיכויים להחלמה מהירה. הוא משתוקק לכר הדשא. יש מצב רפואי וצריך להבין אותו".

באשר לשחקן הפועל פתח תקווה ג'ימי אלכסיס, שגרם לפציעה החמורה של כיאל, הצהיר: "אני דימיתי את השחקן הברוטלי הזה לנהג שנוהג ברחוב באופן בורטלי, נהג שיש לו רישיון לנהוג, אולי יש עבר פה ושם אבל הוא ממשיך לנהוג באופן ברוטלי והוא מסכן את הקהילה והאנשים. ואז יש חוק ועונש נקודתי כי מגיע לאותו נהג עונש. אין נהג שעלה לרכב שלו ואומר 'עכשיו אני יוצא לדרוס אנשים', אין כזה דבר. יש פה חוסר ספורטיביות, רחוק מאוד מערכי הספורט, האגרסיביות היא מותרת. צחקנו עלינו שאנחנו אגרסיביים אבל אנחנו לא גרמנו לפציעות כאלה. אני חושב ששחקן צריך לדעת לאבחן ולקחת שיקולים בשנייה אחת איך הוא עושה את ה'תאקל', איך הוא משחק".

ולבסוף, סיפר חלאילה: "עמדתי ליד אבא שלו באותו רגע, אני חושב שאבא שלו קלט ואמר 'נגמרה הקריירה של הבן שלי - שמעתי את המכה', זה המשפט הראשון שהוא אמר לי. הוא התקדם לעבר היציע שקרוב לכר הדשא, תפסנו אותו אני ואבו יונס כדי להרגיע אותו. התחושה הראשונית הייתה שהפציעה קשה ושבאמת מדובר בסוף הקריירה".

03/09/2023

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


בירם כיאל
בירם כיאל  |  צילום: דני מרון/וואלה!
Paris