בן כספית ואריה אלדד

"הזירה הפלסטינית רותחת"

טל לב רם ('מעריב' ו־103fm) על הפיגוע במהלך שעות אחר הצהריים סמוך לשער יפו בי־ם • הוסיף: "תמיד חגי תשרי מתוחים, נדמה לי שהשנה במיוחד"


פיגוע אירע במהלך שעות הצהריים סמוך לשער יפו בעיר, זאת לאחר שמחבל בן 17 דקר שני בני אדם, האחד במצב בינוני והשני במצב קל.  הכתב והפרשן הצבאי ושדרן 103fm טל לב רם ('מעריב') הביא פרטים נוספים על האירוע. 

"מחבל בן 17 מג'בל מוכאבר כנראה יורד מהאוטובוס ודוקר שני בני אדם, ישראלי שהוגדר במצב קשה ועכשיו נמצא במצב בינוני, ועוד תייר צעיר כבן 17 שנפצע קל", תיאר. "מי שמשתלט עליו זה מאבטח, להבנתי גם בלי ירי. אלה הפרטים, פיגוע רודף פיגוע במאפיינים ובאזורים שונים, אתמול דיברנו על בקעת הירדן ועכשיו ירושלים, גם פיגועי בודדים, גם פיגועים של ארגוני טרור ממוסדים, יותר מטענים. התמונה מסלימה. בלבנון המתיחות ירדה, זה מה שמזהים במערכת הביטחון, לעומת זאת הזירה הפלסטינית רותחת, לא פחות". 

עוד הוסיף, כי: "כשאתה רואה שגל הטרור הולך ומסלים, רואים איך הדבר הזה נדבק יחד. המאפיינים מאוד רחבים. אנחנו רואים גם את המאפיין הזה של האירוע שלא צריך בו הרבה, סכין, רכב, נשק שקל להשיג ביו"ש. תמיד חגי תשרי מתוחים, נדמה לי שהשנה במיוחד". 

על תאונת הדרכים הצבאית סמוך לקיבוץ בארי שבעוטף עזה, אמר לב רם: "זה היה יכול להיגמר חמור יותר, וזה דורש תחקיר מעמיק. מדובר בכביש צר שנמצא בין הגדר לשדות, מסיבה שאינה ברורה גם הסוואנה של גדוד 13 והרכב של גדוד התקשוב מתנגשים אחד בשני. תשעה פצועים, שניים בינוני ושבעה קל". 

עריכה: מיכל קדוש 

06/09/2023

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


טל לב רם
טל לב רם  |  צילום: 103fm
Paris