רבקה מיכאלי

"במשחק אני מסיר מעצמי מסכות, נוגע בעוד מקום כואב"

עמוס תמם, מהשחקנים האהובים והמצליחים במדינה, התארח באולפנה של רבקה מיכאלי ב־103fm ושיתף ברגעים המשמעותיים והמרגשים בקריירה המפוארת שלו


עמוס תמם, משחקני התיאטרון והטלוויזיה האהובים והמצליחים במדינה, התארח באולפנה של רבקה מיכאלי ב־103fm ושיתף ברגעים המשמעותיים בקריירה המפוארת שלו, בתפקידים הבלתי נשכחים ובהתרגשות הגדולה שמלווה אותו בכל פעם שעולה על הבמה. 

בפתח השיחה, שיתף השחקן ברגע רגיש בחייו, כאשר נאלץ לעבור ניתוח במיתרי הקול. "כשאני שומע את עצמי לפני ואחרי, אני אומר לעצמי - תודה לאל שהיה לי את האומץ לעשות את הניתוח. היה לי מיתר מדומה וזה הכביד עליי מאוד. היום אני עם קול אחר, לא מזהה עצמי לפני - ממש שני קולות ואדם אחד", סיפר בכנות. 

כשהתבקש לבחור שיר יקר לליבו, תמם בחר את 'אמסטרדם' של חנן בן ארי הגדול, והסביר: "אני קודם כל מפחד, זאת נקודת הפתיחה, אבל מישהו פעם לימד אותי שפחד זה דחף ואני חושב שכל הדחף שלי להצליח, להתפתח, לנסות דברים חדשים ולגדול בכל התחומים - נובע דווקא מהפחד שאצלי נמצא בבסיס". 

בהמשך, עוד סיפר כי "גדלתי בבית דתי־מסותרי, אבא חזר בתשובה בעקבות טראומה שעבר במלחמת יום הכיפורים. בעצמי שרתי והופעתי בבית הכנסת - בכלל יש לי קטע עם שירה. עשיתי את 'קזבלן' ו'מצחיקונת' ו'שלושת המוסקטרים' - המון דברים שקשורים לשירה. אני מאוד אוהב לשיר וכל הזמן יש לי חלום כמוס לעסוק בזה, אבל זה לא דבר ספונטני אצלי. וחבל".   

על הקשר המיוחד עם הבמה, אמר: "מזל שיש לי את התיאטרון, כי זה מקום שאפשר להביא את הדברים בווליום גבוה - וזה לגיטימי. לפעמים אני מרגיש שקצת גדול עליי לחיות בעולם הזה. לפעמים אומרים לי שאני יפה, אבל אני אומר בכנות שאני לא מבין במה מדובר. לפעמים אני גם מנסה להתחזק, להגיד לעצמי שאני בסדר".  

לסיום, חשף: "אומרים שבמשחק אתה כל פעם שם על עצמך מסכה אחרת, ואני תמיד אומר שבמשחק אני מסיר מעצמי עוד מסכה, מגלה עוד משהו על עצמי, נוגע בעוד מקום כואב. בהצגות שלי הקהל הוא אורח, אבל זה לא בשבילו - כמעט כל תפקיד הוא בשבילי. כל תפקיד עוזר לי להתפטר מעוד פחד". 

22/09/2023

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


רבקה מיכאלי ועמוס תמם
רבקה מיכאלי ועמוס תמם  |  צילום: מאירה פרץ/103fm
Paris