אראל סג"ל

"היינו ילדים בני 22 שאחריות כבדה מוטלת על כתפינו"

אל"מ (מיל') יהואר גל, לוחם בטייסת 201 במלחמת יום הכיפורים על הסדרה 'האחת' שמגוללת את סיפור הטייסת • על דברי גיל רגב: "אני לא מסכים עם דבריו"


סדרת הדוקו 'האחת' שמשודרת בימים אלה ב'כאן-11' מגוללת את סיפורה של טייסת 201 של חייל האוויר שלקחה חלק פעיל במלחמת יום הכיפורים. אל"מ (מיל') יהואר גל, לוחם בטייסת 201 שוחח עם אראל סג"ל ושחר סגל וסיפר על נקודת מבטו על הסדרה חמישים שנה אחרי המלחמה ההיא. 

הוא סיפר כי "היינו ילדים בן 22/23 שאחריות כבדה מוטלת על כתפינו, בזמן אמת שנלחמנו, לא באמת חושבים על בית שלישי. אבל בדיעבד בית שלישי ישב לנו על הכתפיים במיוחד בימים האחרונים". 

שיתף על חלקו בפעילות ואמר: "חלק מה-DNA שלנו זה לעשות תחקיר על מה שאתה עושה, ובדרך כלל התחקיר מעלה את הדברים הלא טובים. אדם שבא ליום מילואים יכול לעשות חמישה או שישה תחקירים בסיטואציות שונות. אני מצאתי את עצמי בתוך הקוקפיט בסיטואציה מפחידה, מעל מוצב 'בודפשט' במהירות לא מתאימה, בתוך מעטפת טילים, הטילים עפים, וזה מתפוצץ סביבך, אתה מרגיש נקישות של פגזים בגוף המטוס, הסיטואציה הייתה מאוד מפחידה". 

לסיום התייחס לדבריו של חברו לטייסת גיל רגב שאמר 'אגיד לנכדיי, לא טוב למות בעד ארצנו כי ארצי שינתה את פניה' בסיום הסדרה במונולוג פתוח. לכך התייחס גל ואמר כי "אני לא מסכים עם דבריו". 

26/09/2023

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


למצולמים אין קשר לנאמר
למצולמים אין קשר לנאמר  |  צילום: פלאש90
Paris