ספורט
עם רון קופמן, יוני הללי, אריה מליניאק, משה פרימו, צביקה שרף ואלי סהר

"הייתה התארגנות של 80 אוהדים חמושים מכף רגל ועד ראש"

רב פקד איציק עמר, ראש מדור למניעת אלימות בספורט, שיתף ברגעי הפשיטה הסוערים על מחסן שהכיל רימוני עשן ושני כלי נשק לפני הדרבי


את הניצחון המוחץ של מכבי תל אביב על הפועל תל אביב בדרבי אתמול (ג') 0:5 העיבה האלימות שהתרחשה קודם לכן, מחוץ לאצטדיון. האירועים החלו כאשר המשטרה איתרה מחסן ובו אמצעי נשק אסורים ביניהם בקבוקי תבערה ורימוני עשן. רב פקד איציק עמר, ראש מדור למניעת אלימות בספורט, שוחח עם פאנל הספורט על אירועי אמש.

לדבריו, "אני רוצה לעשות סדר כרונולוגי, נערכנו בעבודת מטה סדורה על מנת שהאירוע הזה יעבור בשלום. עשינו פעילות להגיע לנקודה ששם הייתה התארגנות של 80 אוהדים חמושים מכף רגל ועד ראש, עם בקבוקי תבערה וזיקוקים, מוסכם על כולם שהם צריכים להיות עצורים".

עוד אמר: "לאחר האירוע הזה התהלכו כ-600 אוהדי הפועל לכיוון מחוז תל אביב ואחר כך לכיוון שער 7 ו-8, נוצר מצב כאשר שער חירום בדוחק של קהל נפרץ, במקביל שער נפרץ במכבי תל אביב ובמקביל קבוצת אוהדים של מכבי תל אביב הלכה לקבוצת אוהדים של הפועל תל אביב". 

המשיך, וציין: "מרגע שמתהלכים כ-600 עד 1,000 איש שהם לא נורמטיביים, שהם לא באו לאירוע תרבותי, הם באו להפר את הסדר והם נכנסים לתוך התור של אותם נורמטיביים שעמדו בצורה מסודרת, והם דוחפים ופורצים את שער החירום - אתה חייב למנוע את הסיכון של קריסת קהל ולהחזיר את הסדר. והדרך היחידה לעשות את זה להכניס פרשים ולחצוץ את הקהל. זה מה שבוצע עם הפרשים". 

27/09/2023

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


רון קופמן
רון קופמן  |  צילום: 103fm
Paris